Milletvekili Tutdere, Çelikhan köy yollarındaki sorunları TBMM’ye taşıdı

0
86

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Çelikhan’a bağlı İnlice beldesi ile Aksu, Recep, Yeşiltepe, Yağızatlı, İncirli, Yeşilova köylerini birbirine bağlayan grup yolundaki sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Milletvekili Tutdere TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada yolun kullanıma uygun olmamasından dolayı yol güzergahındaki köylerde yaşayan vatandaşların büyük bir mağduriyet yaşadığını dile getirerek, Recep grup köy yolunun yapımı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Çelikhan-Adıyaman yolu başta olmak üzere Çelikhan’daki grup yolları ile bağlantı yollarında ciddi sorunlar olduğunun belirten Tutdere, Recep grup köy yolunun fiziki şartlarının yol standartlarını karşılayamadığını bildirdi.

Yolun yetersizliğinden dolayı güvenli seyahatin ve sürüşün ortadan kalktığını belirten Tutdere, “Binlerce vatandaşımızın kullandığı Aksu, Recep, Yeşiltepe, Yağızatlı, İncirli, Yeşilova, İnlice grup yolu, talebi karşılayamamaktadır. Keskin virajları, yolun darlığı, kısacası yolun fiziki şartları ve standartları güvenli seyahati ve sürüşü ortadan kaldırmaktadır. Yol güzergahındaki köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız bu yolun bir an evvel yapılmasını talep etmektedirler. Biz de TBMM’den Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kurumlara çağrı yapıyoruz, vatandaşlarımızın yol talebini karşılayın, bu çileye son verin.” ifadelerin kullandı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz