Milletvekili Çalık’tan Başkan Kutlu’ya Ziyaret

  0
  81

  Adıyaman’a gelen AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu ziyaret ederek, başarılar diledi.

  Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette, Milletvekili Çalık’a AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş ve Kadın Kolları’nın yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

  Ziyaretle ilgili duygularını paylaşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık; “Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ağabeyimizi ziyaret etmek üzere bugün geldik. Kendisi hem parti kurucumuz, hem de Adıyaman İl Başkanlığı yaptı. Daha sonra mecliste 2 dönem milletvekilliği yaptı. Meclis İdare Amirliği görevinde bulundu. Mecliste bir dönem beraber bulunduk. AK Parti’yi, süreci, davayı sahiplenen, hizmeti kendine şiar edinen değerli bir ağabeyimiz. Kendisine başarılar diliyorum.

  Adıyaman, tarihinde en yüksek oyu alarak bir ilke imza attı. Ben Hüsrev Kutlu Başkanımın hem mesleki bilgisiyle, hem siyasi tecrübesiyle, hem de Ankara’da bürokrasideki yakın tanıdığı ve ekibiyle birlikte Adıyaman’a çok iyi hizmetler edeceğini düşünüyorum. Adıyaman’ın bölgenin parlayan yıldızlarından biri olduğunu düşünüyorum. Bunu söylememin en önemli sebebi olarak bir Malatya Milletvekili olarak Adıyaman Malatya’nın kardeşidir. Bu her daim söylenir ve etle tırnak olarak tarif edilir. Birbirimizden hiç ayrılmadık ve ayrılmayacağız. Beraberce büyümemiz gerekiyor.

  Bölgenin gelişen dengeleri içerisinde Adıyaman ne kadar sanayileşir, ne kadar büyür, ne kadar ekonomisine katkıda bulunursa, ne kadar turizmi artar, ne kadar turist buraya fazla gelirse o oranda bölgemiz daha fazla kalkınır. Adıyaman Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu hem bölgemiz, hem de Adıyaman için bir şanstır. İnanıyorum ki Milletvekilliği döneminde yaptığı güzel çalışmaları Belediye Başkanlığı döneminde de yapacaktır. Sayın Başkana başarılar diliyorum” dedi.

  Ziyaretle ilgili duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise; “Bir dönem beraber çalıştığımız, Malatya milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendinin ziyareti bizi mutlu etmiştir. Adıyaman’ımızın birçok sorunu var. Öncelikle Adıyaman milletvekillerimizle daha sonra kardeş şehrimiz olan Malatya milletvekillerimizle ve daha sonra da diğer dostlarımızla Adıyaman’ın sorunlarını çözmek için birlikte gayret sarf edeceğiz.

  Öznur hanım çok başarılı bir siyasetçi. Siyasette bulunduğu yerleri her zaman en güzel şekilde temsil etmiştir. Komşu ilimizden bir bayan bakanın çıkması bizleri mutlu eder. Öznur hanımı ileriki dönemlerde bakan olarak görmeyi ve bakan olarak Adıyaman’a büyük katkılar sağlamasını bekliyoruz“ şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz