MHP’li Vural: Ayakkabı Kutusunu Dolduranlar Hesap Verecek

  0
  152

  MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, 30 Mart yerel seçimlerinde MHP’ye verilecek oyların iktidara yaptığı yanlışların bedelini ödetmek için ihtarname olacağını belirterek, “Yargısız infaz yapmayacağız ama ayakkabı kutularını dolduranlar hesap verecek” dedi.

  MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, partisinin aday tanıtım toplantısı ve seçim bürosu açılışı için Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesi’ne geldi. Caddeleri dolaşan ve esnaf ile sohbet eden Vural daha sonra açılışını yaptığı seçim bürosu önünde partililere hitap etti. Türkiye’yi hiçbir ilini ayırmadan bir bütün olarak gördüklerini ifade eden Oktay Vural, şöyle dedi:

  “Adıyaman da bizim, İzmir de. Diyarbakır da, Edirne, İstanbul da bizim. Hepiniz başımızın, gözümüzün nurusunuz. Allah bu milletin birliğini ve bütünlüğünü bozdurmasın. Allah bu güzel milletin içine fitne ve fesadı sokmasın. Buradan, Gölbaşı’ndan bütün Türkiye’ye, bütün dünyaya sesleniyorum; bu milletin birliğini, imanını, Cumhuriyetini kimse yıkamayacak. Bu milleti bölmek isteyenlerin akıbetini tarih yazdı elbet, yedi düvel geldi bozamadı. MHP olarak diyoruz ki; bu coğrafyada kim yaşıyorsa yaşasın, milletimizin asil ve şerefli bir ferdidir. Bizi kimse bölemez; inancımız, adımız, kültürümüz, değerlerimiz, kıblemiz, geçmişimiz ve geleceğimiz bir.”

  Yerel seçimlerin siyasi açıdan çok önemli olduğunu ve halkın oylarıyla iktidara yanlışlarının bedelini ödeyeceği ihtarname çekmesi gerektiğini vurgulayan MHP’li Vural şöyle konuştu:

  “Siyasetçiler değerli vatandaşların oyunu alıyor, sonra milli iradeyle makam ve mevkilere oturuyor. 4-5 yıl o iradeyi tepe tepe kullanıyorlar. Sizin oyunuzun bir anlam ifade etmesi lazım. Öyle bir oy verin ki siyasetçiler bundan ders alsın. Sıkıntıyı hepimiz çekiyoruz, sefasını da ancak birkaç kişi sürüyor. Bugün geldiğimiz bu noktada vereceğimiz oy bazı yanlışların yapılmaması için ve yanlışların bedelini ödetmek için ihtarname olmalıdır. Bugün görüyoruz ki; 17 Aralık’tan sonra ortaya çıkan bir rüşvet ve yolsuzluk, ayakkabı kutuları. Bunların hesabının verilmesi lazım. AKP’ye oy vermiş kardeşlerim bunun hesabını vermeyecek ki, o ayakkabı kutusunu dolduranlar bunun hesabını verecek. Niye buradaki insanların temiz ve şerefli oylarını harama bulaştırsınlar? Buna isyan ediyorum. Kimseyi yargısız infaz yapmayacağız ama bilgiler ve belgeler var.”

  Vural, iktidarın medyaya müdahale ettiğini, “Sesimiz kesiyorlar, anketlere müdahale ediyorlar; ‘MHP’den alın 2-3 puan şuraya bir aktarın’ diyorlar. Siyaset er meydanında yapılır, mertçe mücadele etmemiz lazım. Biz anket ve manşet partisi değiliz. Biz milletin partisiyiz ve milletin değerlerini savunmaya devam edeceğiz” dedi.

  Vural konuşması ardından seçim bürosunun açılışını yaptı ve Gölbaşı’ndan Adıyaman’a geçti.VURAL

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz