MHP İl Başkına Solgun’dan Gündeme İlişkin Açıklama

  0
  72

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, “Fettullah Gülen’in iadesini isteyenler, Murat Karayılan, Cemil Bayık’ın iadesini akıllarına getirmiyorlar” dedi.
  MHP Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mithat Solgun, 1 Mayıs İşçi Bayramı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın açıklamaları, Fettullah Gülen’in iadesi ve PKK’nın asker kaçırması konularında açıklamada bulundu.
  Mithat Solgun yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
  “1 Mayıs işçi bayramı olsa da, maalesef işçi bayramı her yıl bir sürü kargaşa ve kavgaya neden oluyor. Gerek sendika, gerekse hükümet kanadının sağduyulu davranmaması nedeniyle gerginlik çıkıyor. İnşallah 1 Mayıs’ı kazasız belasız atlatırız. Yıkıcı, bölücü akımlara alet olmadan inşallah gerçek bir bayram havasında kullanılmasını isteriz. Bazı gruplar bayramı bahane ederek, yıkıp dökmektedir. Bizim parti olarak temennimiz ülkemizde ve Adıyaman’da sorunsuz bir şekilde kutlanılmasıdır.
  Ülke gündemi gittikçe geriliyor. Türkiye’de Başbakanının hedef almadığı kimse kalmadı. Son olarak Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ı hedef aldı. Ben Haşim Kılıç’ın ‘gömlek değiştirme’ ifadesinin dışında tüm açıklamalarına katılıyorum. Yerinde tespitlerde bulundu. İnşallah Cumhurbaşkanlığı seçimi bu ülke kazasız belasız atlatır.
  Başbakan bir açıklama yaptı. Fettullah Gülen’in ABD’den iadesini isteyeceklermiş. Fettullah Gülen’in iadesini isteyenler nedense burnumuzun dibindeki Murat Karayılan’ın, Cemil Bayık’ın iadesini akıllarını getirmiyorlar.
  Diyarbakır Lice yolunda bizi inciten olaylar yaşanıyor. Yollar kesilip, kimlik kontrolü yapılıyor. Hükümetten ses seda yok. İki uzman çavuş kaçırıldı. Kaçıranlar şart öne sürmüş. Kalekollar yapılmasın diyorlar. Türkiye Cumhuriyeti kalekol yapıyor diye bu eylemleri gerçekleştiriyorlar fakat hükümetten çıt yok. Kontrolsüz, adamlar istediği gibi at oynatıyorlar. Hükümetin bu konuya eğilmesini bekliyoruz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz