MHP Besni Teşkilatı’ndan İttifak Açıklaması

0
89

MHP İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak herhangi bir parti ile Besni’de ittifak olmayacağını kendi adayları ile seçime gideceklerini açıkladı .

Teşkilatı’ndan İttifak Açıklaması
MHP İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak herhangi bir parti ile Besni’de ittifak olmayacağını kendi adayları ile seçime gideceklerini açıkladı”

MHP İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak herhangi bir parti ile Besni’de ittifak olmayacağını kendi adayları ile seçime gideceklerini açıkladı”

Besni MHP’de Aday Listeleri Belli Oldu
Besni MHP’de Aday Listeleri Belli Oldu
Arslan yapığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Kıymetli Besnili hemşehrilerimiz; “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine sayılı günler kaldı. Öncelikle seçimlerin ilçemize, bölgemize ve bütün ülkemize hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Malumunuz olduğu üzere partiler arası ittifaklar devam etmektedir. Biz, Cumhur İttifakının bir ortağı Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Ak Parti genel merkeziyle yürütülen çalışmalar sonucunda ittifak yapılması kararı alınan ve ilan edilen bölgelerde tek aday ile seçimlere gireceğiz. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ beyefendinin talimatları ile ilimiz Adıyaman ve ilçelerinde belirlenen seçim ittifakı şöyledir; Adıyaman merkezde Cumhur ittifakı olarak AK parti listesinden seçime girecek olan Sn. Ziya POLAT’ı Cumhur İttifakı adayı olarak bütün imkanlarımız ile desteklenecektir. Adıyaman’ın bütün ilçe ve beldelerinde Milliyetçi Hareket Partisi kendi adayı ve listesi ile seçim çalışmalarını yapacak, belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi adaylarımız ile seçimlere girecektir. Bu kapsamda Sayın Genel Başkanımızın talimatları ile MHP Besni İlçe Başkanlığı olarak; bölgemizde yaşadığımız asrın felaketinin izlerini silmeyi öncelikli hedef tutarak ve ilçemizin sıkıntılarını çözmek anlamında elimizi taşın altına koymak için Belediye seçimlerine kendi adayımız olan Mustafa ALTIN beyefendi ile girme kararı almış bulunmaktayız. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine MHP olarak tek başımıza girecek olup, Besni’ de herhangi bir Cumhur İttifakı ortağı ile bir anlaşma yada ittifak yapılmayacaktır. Şartlar neyi gerektirirse gerektirsin, seçim süreci boyunca hiçbir adayın yıpranmaması için, seçmenlerin iradesini yanıltıcı haberlere itibar edilmemesi için, herkesin aklındaki “İttifak yapılacak mı?” sorusunu aydınlatmak için bu açıklamayı basın aracılığı ile kamuoyuyla paylaşıyoruz. Sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde bir seçim havası geçirmemizi diliyor. Milliyetçi Hareket Partisi’ne desteklerinizi bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz