MHP Adıyaman İl Başkanlığına Hüseyin Özgün seçildi.

0
244

MHP Adıyaman İl Başkanlığı için daha önce adaylığını açıklayan aday çekilince kongrede 2 aday aday başkanlık için yarıştı.

Kongrenin açılışında konuşan Mithat Solgun, kongreye birlik ve beraberlik içerisinde girilmenin önemli olduğuna işaret etti.

Hükümetin çözüm süreci başta olmak üzere uyguladığı politikaları eleştiren Solgun, Haziran ayında yapılacak seçimlerde el ele vererek MHP’yi iktidara taşımaları gerektiğini ve ülkenin buna ihtiyacı olduğunu ifade etti.

MHP eski Adıyaman Milletvekili Hasari Güler ise iktidar partisinin çözüm süreci altında ülkeyi bölmeye doğru götürdüğünü savunarak, vatandaşları MHP çatısı altında toplanmaya davet etti.

Adaylardan İbrahim Halil Gönder de bugün ülkenin birlik ve beraberliğine ihtiyaç olduğunu aktararak, bu milletin AKP iktidarından kurtulması gerektiğini ifade etti.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu da hükümetin yaptığı politikaları sert bir şekilde eleştirerek, Haziran seçimlerine sıkı bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından 2 listeyle gidilen seçimde 426 delege oy kullandı. Oylama sonucunda Hüseyin Özgün 234 oy alırken İbrahim Halil Gönder 189 oy aldı. 3 oy ise gereçersiz sayıldı.

Kongreden sonra açıklamada bulunan yeni Başkan Özgün, şunları kaydetti:

“İl Baskanı adayı olduğum Milliyetci Hareket Partisi Adıyaman İl Kongresi tamamlandı. Saygıdeğer delegelerimizin teveccühü sonucu İl Baskanlığına seçildim. Aday olan arkadaslarım ve onların listesinde bulunan arkadaslarımla birlikte bir aileyiz ve hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu sureçte istemeden de olsa kırmıs olduğum arkadaşım varsa kendilerinden özür diliyor, bütün partili arkadaşlarımın ve ülküdaşlarımın desteğini bekliyorum”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz