‘Mezomorto’ için start verildi

0
921

Adıyaman’ın tanıtımına önemli ölçüde katkı sunması hedeflenen ve 30 bölümden oluşan ‘Mezomorto’ dizisi için Nemrut Dağı’nın zirvesinde start verildi.

Adıyaman’ın tanıtımına önemli ölçüde katkı sunması hedeflenen ve 30 bölümden oluşan ‘Mezomorto’ dizisi için Nemrut Dağı’nın zirvesinde start verildi.

Yönetmenliğini Ümit Şafak’ın yaptığı dizi için Nemrut Dağı’nda 55 kişilik teknik ekip çekimlere başladı. İşadamı Sadık Gürsoy’un destekleri ile çekimlerine başlanılan dizide Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı yapılacak.

Adıyaman’da ki tarihi ve turistik yerlerin tanıtımına katkı sunması beklenen dizide, birbirini tanıyaman farklı illerdeki 5 gencin sabah uyandıklarında kendilerini Nemrut Dağı’nda bulmalarıyla ve yolarının eski bir savaş muhabiri olan bir kişiyle kesişmesiyle başlayan dizinin fantastik, gizem ve macera dolu senaryosunun boyutlar arası geçişlerle destekleniyor.

Dizininin yayınlanmasıyla beraber ekrana yansıyan potansiyeli ve tarihi güzellikleriyle Adıyaman ın yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor.

Bu güne kadar sahip olduğu zenginlikleri Dünyaya tanıtamayan  Adıyaman için bu dizi projesi hayatı önem arz ediyor.

Birbirini tanıyaman farklı illerdeki 5 gencin sabah uyandıkarında kendilerini nemrut ta bulmalarıyla ve yolarının eski bir savaş muhabiri olan Mahmut dayı ile kesişmesiyle baş ayan dizinin fantastik, gizem ve macera dolu  senaryosunun boyutlar arası geçişlerle desteklenmesi, ünlü yönetmen ve yapımcılarından dikkatini şimdiden çekmeyi başardığı belirtiliyor.

Dizinin ilk bölümü Nemrut Dağı, Cendere Köprüsü, Perre Antik Kent’te çekileceği öğrenildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz