Metiner: “Yolsuzluk Dosyalarını Açıyorlarsa Açsınlar. Bal Gibi Başka Yolsuzluklar da var”

  0
  87

  AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman’da AK Parti İl Başkanlığında partililere seslendi.

  Herkesin bayramını kutlayarak konuşmaya başlayan Metiner, Adıyaman’ın İstanbul milletvekili olduğunu, 4 yıl birlikte  çalıştıklarını belirterek, seçim döneminde çalışmalardan dolayı gelemediğini ifade etti.

  İstanbul’da yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Metiner, “Her birinizden helallik istiyorum. Giderken helalleşemedim. Kırdığım insanlar varsa hepsinden özür diliyorum. Kendilerinden özür diliyorum. Buraya sıkta olmasa gidip geleceğiz. İstanbul’da olmamız Adıyaman’dan koptuğumuz anlamına gelmez. Her birimiz kendi gücümüzle yine Adıyaman’a katkı sunmaya devam edeceğiz. Adıyamanlı bilinci bunu gerektiriyor” diye konuştu.

  – VEREMEYECEĞİMİZ HESABIMIZ YOKTUR

  “Veremeyeceğimiz bir hesabımız yok” diyen Metiner, şöyle devam etti:

  “Yolsuzluk dosyalarını açıyorlarsa açsınlar. Bal gibi başka yolsuzluklar da var. Yolsuzluklar konusunda alnımız ak. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız da yok. Yolsuzluk dosyasını açmak istiyorlarsa meclisteki sayıları yeterli. Biz iktidar olmamız halinde hiçkimseye yolsuzluğun üstüne gitmemeyi dayatamayız. Nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar. Ama tencere dibi kara, seninki benimkinden kara. İş o noktaya geldiği zaman bozgeyiklerin önü alınamaz. Önümüze bakacağız, geleceğimize bakacağız. Birlikte hükümet kuracaksak, adam gibi bir hükümet kuracağız. Manevralara gerek yok. Taktik oyunlarına gerek yok. İllelere gerek yok, millete, ülkeye zaman kaybettirmeye gerek yok. Ya adam gibi hükümet kurarız yada tekrar seçime gireriz”

  – 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE 7 DÜVELE KARŞI SAVAŞTIK

  7 Haziran seçimleri herhangi bir seçim olmadığını anlatan Metiner, “Bunu hep birlikte sahada yaşadık. 7 Düvele savaştığımız bir seçimdi. Savaştı. Seçim değildi. Biz rakiplerimizle sahada boğuşmadık. Bunların arkasındaki gaç odakları ile boğuştuk. Çok şükür herşeye rağmen aziz milletimiz bizi bırakmadı. Yüzde 41 küçümsenmiyecek bir oran. Bundan sonra inşallah tekrar yükselişimiz devam edecektir. Bizim başımızı kesmeye çalıştılar, ancak sakalımızı kesebildiler. Bu sakallarımız şimdi daha gür biçimde çıkmaya başladı. Tekrar bir seçim olduğunda da herkes AK Partinin gücünü tekrar görecektir. Tek başımıza iktidarız, bundan hiçkimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.

  – BİZE KİBİR YAKIŞMAZ

  7 düvele karşı savaşırken, bir takım ayak oyunlarıyla da karşılaştıklarını ileri süren Metiner, şunları söyledi:

  “Kimi yerlerde kendimize yenildik, kimi yerlerde nefsimize yenildik, biz yola çıkarken ilkelerimiz vardı. Biz halkımızla beraber iktidara yürüdük. Zaman içerisinde kibirlendik, böbürlendik. Gururlandık, kendimizi halkımızdan daha farklı bir yere oturtmaya çalıştık. Herbirimiz belediye başkanı olduk, kimileri milletvekili oldu, kimilerimiz bakan oldu derken iktidarın şehvetine yenik düştük. Bize kibir yakışmaz, bize iktidarın şehvetine yenik düşmek yakışmaz. Bize makamlarımız üzerinden caka satmak yakışmaz. AK Partinin kuruluş felsefesine yeniden döneceğiz. Bir genel başkan yardımcımızın dediği gibi gabrika ayarlarımıza döneceğiz. Birbirimizden ayrıcalığımız yok. Her zaman söyledik, bizim milletvekili olmamız sizden daha ayrıcalıklı olmamız anlamına gelmez. Bizim belediye başkanı olmamız sizden daha ayrıcalıklı olmamız anlamına gelmez”

  – fakirin ayağına tekrardan gideceğiz

  Fakir, fukaranın, garip ve gurabanın, kimsesizlerin kimi olabilmek için yola çıktıklarını belirten Metiner, konuşmasına şöyle devam etti:

  “Biz onlarla yeniden kucaklaşacağız. Tek tek demeden sahada tekrar çalışacağız. Gönül kırıklıklarımız varsa gidip onlardan özür dileyeceğiz. Nefsimizi ayaklarımızın altına alacağız. Kimseyi kaybetmeyi göze almayacağız. Kırgınlıklar olabilir, kopmalar olabilir, bizim yanlışlarımızdan dolayı, başkalarının yanlışlarından dolayı, biz kazanmak sorundayız. Biz zaten kendi içimizden birilerini kaybetmeseydik, zaten yüzde 50’nin altına düşmezdik. Kendimizden kaynaklı yanlışlıkları göreceğiz. Bunları bir an önce telafi edeceğiz. Halkımızla beraber, halkın hizmetinde devam edeceğiz”

  – PARTİNİZE GÜVENİN

  AK Parti liderliğine güvenilmesi gerektiğini anlatan Metiner, “İlkelerimizden taviz verecek hiçbir denklemin içinde olmayız. Biz iktidara mecbur ve mahkum değiliz. Biz uzlaşıdan yanayız, barıştan yanayız. 13 yıldır kazanımlarımızı berhava edecek hiçbir denklemin içinde olmayız. Birileri tabanımızda sürekli endişe pompalamaya çalışıyor.Şu partiyle, bu partiyle yapmayın diye. AK Parti disiplin partisidir. Kendi liderliğine güvenir. Ankara’daki liderliğin yanlış yapmayacağına inanır. Hiçkimsenin kuşkusu olmasın, diyaloğa, barışa ve uzlaşıya varız ama kendimizi inkar anlamına gelecek ilkelerimizden taviz anlamına gelecek 13 yıllık birikimlerimizi zayi edecek hiçbir denklemin içinde zaten olmamıza AK Parti liderliğimiz izin vermez. Partinize güvenin” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz