Mahkûmların Futbol Müsabakasında Kazanan Dostluk Oldu

  0
  137

  Adıyaman Açık Cezaevinin her yıl geleneksel olarak mahkûmlar arası düzenlediği 19 Mayıs Gençlik Kupası futbol turnuvasında dostluk kazandı.

  Final Maçına Vali Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Hakim ve Savcılar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü S. Ahmet Bağcı ile açık ceza evi mahkumların seyirci olarak katıldığı futbol turnuvasında Amed Spor ve Barış Spor finale kaldı. Adıyaman Atatürk Stadyumunda oynanan final maçı her iki takımın kıran kırana mücadelesine sahne oldu. Kaybedenin olmadığı maçta kazanan dostluk oldu.  Maç sonunda her iki takımın oyuncuları, saha içinde birbirlerine sarılarak başarılarını kutladılar.

  Maç sonrası kupa törenine geçildi. Kupa töreninde konuşan Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, “Bugün gerçekten güzel bir gün geçirdik. Arkadaşlarımız bugün çok yoruldu. Bunun da sebebi stadın büyük olmasıydı. Her iki takımı da gösterdikleri centilmenlikten dolayı kutluyorum. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir”dedi.

  Konuşmanın ardından Vali Mahmut Demirtaş ve Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz tarafından futbolculara kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi. Her iki takımda kupasını kaldırarak sevinç yaşadı, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz