Madde Bağımlıları Korkutuyor

  0
  96

  Adıyaman’da sayıları her geçen artan madde bağımlıları korkutuyor.

  İddiaya göre, Bahçeçik Mahallesinde dere kenarına inerek madde kullanan 13-15 yaşlarında 4-5 çocuk ellerinde madde dolu poşetler ile dereden çıkarak çocukların oynadığı parka gelerek oyun aletleri ile oynamak istediler.

  Bu sırada parkta oyun oynayan bina sakinlerinin çocukları ellerinde poşetli 4-5 çocuğu görünce evlerine kaçtılar.

  Bazı çocuklar ise madde bağımsı çocuklar ile arkadaşlık etmeye başladılar.

  Gazetecileri gören madde bağımlısı gençler, zafer işareti yaparak duruma aldırış etmediler.

  Uzun süre park ve derede gezen madde bağımlısı gençlerin yaklaşık 2 saat o alanda kalmasına rağmen herhangi bir polisin gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.

  – HER KÖŞE MADDE BAĞIMLISIYLA DOLDU

  Durumla tepki gösteren mahalle sakinleri,  3 yıl öncesine kadar Adıyaman’da hiç bir şekilde madde bağımlıları ile karşılaşmadıklarına dikkat çekerek, şimdi her köşede bir tane çocuğun elinde poşet ile birlikte gördüklerini ileri sürdüler.

  Çocukların bu illetten bir an önce kurtarmalarını beklediklerini belirten vatandaşlar, “Bu çocukları islah edilmesi gerekiyor. Bugün bu çocuklar yarın kendi çocukları olsun, Adıyaman Valisi, Adıyaman Emniyet Müdürü, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğünü göreve davet ediyoruz. Son 2 yıldır ilk defa emniyetin bukadar duyarsız olduğunu görüyoruz. Eski Emniyet Müdürü zamanında Adıyaman’da 1 tane dahi madde bağımlısı yoktu. Hiç bir motosikletli ekzozu açık şekilde kasksız gezemezdi. Şimdi ise her tarafta madde bağımlıları ve motosikletli insanlar var. Kask yok, sürat yapıyorlar, abartılı ekzoz ile rahatsızlık veriyorlar. Özellikle şehrin kuytu köşelerinde cirit atıyorlar. Yetkilileri uyarıyoruz, bu çocuklara sahip çıksınlar”

  – MİLLETTE GÜVEN KALMADI

  Korkudan şimdi kapılarını açık bırakamadıklarını savunan vatandaşlar, “Daha önce böyle durumlar yoktu, herkes kapılarını açık bırakarak dışarı çıkabiliyordu. Fakat şuan öyle bir güven kalmadı. Yazık ediyorlar. Bakın görüyorsunuz şu elinde bulunan poşetli çocukların durumlarını, bu çocuklara sahip çıkılmadığı taktirde yarın, diğer gün bunlar daha etkili maddelere başlayacaklardır. Bununda vebali yetkilerin üzerinedir. Özellikle de kentin farklı noktalarında motosikletlerin abartılı eksoz ile çevrede gezmeleri, plakasız, kasksız olarak tehlike saçmaktadır. Bu konuların bir an önce özen gösterilmesini bekliyoruz” diye konuştular.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz