Lise Öğrencileri KYK‘nın Kampanyasına Duyarsız Kalmadı

  0
  123

  Yüksek Öğrenin Kredi Yurtlar Kurumu öncülüğünde başlatılan ve 81 ilde “Bizdir Bizdendir bizimledir Halep” sloganı devam eden yardımlara Adıyaman’da bulunan Dumlupınar Lisesi öğrencileri duyarsız kalmadı ve yardımda bulundular.

  Dumlupınar Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi Edebiyat Öğretmeni Elif Köroğlu öncülüğünde başlatılan tüm okul yöneticilerinin ve lise öğrencilerinin katılımıyla ile toplanan yardımlar, Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne teslim edildi.

  Öğrencilerin toplamış oldukları gıda, temizlik, erzak, mutfak ve giyim malzemeleri, yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Toplanan bu yardımların Suriye’nin Halep kentindeki vatandaşlara ulaştırılması hedefleniyor.

  Konu ile açıklamalarda bulunan Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Elif Köroğlu, “Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu öncülüğünde başlatılan ve ortaklaşa yürütülen bu yardım etkinliğine bizde Dumlupınar Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi öğretmenleri, yöneticileri ve öğrencileri ile katılım sağlamayı planladık ve çok şükür beklediğimizin üzerinde bir katılım olduğunu gözlemledik. Öğrencilerimiz sağ olsunlar çok çaba sarf ederek canla başla çalıştılar ve burada görmüş olduğunuz yardımları topladılar biz öğretmenleri yöneticileri olarak her zaman bu tür etkinliklere destek veriyoruz. Şuan Suriye’nin Halep kentinde insanlık dışı, vicdanlara sığmayan görüntülere şahitlik ediyoruz, öncelikle bu savaşsın son bulmasını istiyoruz. Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Bu yardımları gerçekleştiren başta Okul Müdürümüz Sema Aydın, okul yönetimine, değerli öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize, KYK Adıyaman İl Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz