Kuyumcular Odası Başkanı Ünal: “Altın Günleri Bitme Noktasında”

  0
  58
  Kuyumcular Odası Başkanı Ünal: “Altın Günleri Bitme Noktasında”
  Kuyumcular Odası Başkanı Ünal: “Altın Günleri Bitme Noktasında”

  Adıyaman Kuyumcular Odası Başkanı Bekir Ünal, altın fiyatlarındaki artış nedeniyle kadınların kendi aralarında yardımlaşmada kullandığı ve yıllardan beri süregelen “Altın Günü”nün yok olma noktasında olduğunu bildirdi.

  Ünal, yaptığı açıklamada, şuanda altın piyasasının çok yüksek olduğuna dikkat çekerek, vatandaşların altın alacak gücünün olmadığını ifade etti.

  Piyasada sıcak para olmadığı için alım güçlerinin çok düştüğünün altını çizen Ünal, eskiden altın yükseldiği zaman kuyumcuların alışlarının arttığını ve buna para yetiştiremediklerini hatırlattı.

  Şuan milletin tedirgin olduğu için ne altın aldığını ne de satmak istediğine dikkat çeken Ünal, belirsizlik ortamının piyasaya çok büyük darbe vurduğunu dile getirdi.

  -SEÇİM EN GÜZEL SEÇENEK OLDU

  Erken seçime de değinen Ünal, seçim kararının ülkemiz için en güzel bir nokta olduğunu ifade etti.

  Yaklaşık 45 günlük bir süreçte hükümet kurma sürecinin olduğunu hatırlatan Ünal, şunları kaydetti:

  “Onu da düzenli bir şekilde kurmadılar. Yani sonuçta Türkiye Cumhuriyeti seçime gitmek zorunda.  Seçimde en güzel, en ideal olaydır. Bence bugün bir hükümetin başta olması güzel bir şeydir. Bakınız biz iki aydır seçim olmuş, ortam belirsizlik, bugün dolar 3 bine yakın, yani ortada bir belirsizlik olduğu için vatandaş ister istemez çekimser kalıyor. Ne alışta ne satışta. Ortam baya durgun. Yani görüyorsunuz terör olayları var, yazık yani bu kadar insan ölüyor. Kim ölüyor ? benim, senin kardeşin, hepimizin kanından olan kardeşlerimiz ölüyor. Diğer tarafta olsa, bu tarafta olsa fark eden bir şey yok. Zaten bu aramıza bu bölücülüğü koydular. Onun için birbirimize düşman olduk. Şuanda ölen vatandaşlar da hepsi bizim kardeşlerimiz. Neyi savunuyoruz, neyi istiyoruz, kimsenin bildiği bir şey yok. Onun için bir an evvel seçim olması, bence Türkiye açısından daha güzel olur”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz