Kütüphaneler Haftasında Vali Demirtaş’tan Yeni Kütüphane Müjdesi

  0
  49

  Bu yıl 1-4 Nisan tarihleri arasında 50.’si düzenlenen Kütüphaneler Haftası Adıyaman’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen programa katılan Vali Mahmut Demirtaş Adıyaman’a yeni ve modern bir kütüphane müjdesi verdi.
  Kütüphaneler haftası nedeniyle Adıyaman İl Halk Kütüphanesinde bir program düzenlendi. Program öncesinde Halkoyunları ekibi gösterileri sunuldu. Zübeyde Hanım Anaokulunun minik öğrencileri tarafından kitapların ve kütüphanelerin önemi ile ilgili dövizler açıldı. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Hacıvat ile Karagöz karakteri yaptığı gösterilerle programa renk kattı.
  Yapılan gösterilerin ardından Vali Mahmut Demirtaş ve katılımcılar tarafından kütüphaneye yeni alınan kitapların sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrası yeni alınan kitaplar davetliler tarafından incelendi.
  Kütüphanelerin bir toplum için önemine değinen Vali Mahmut Demirtaş, 50. Kütüphaneler Haftasını kutlayarak,“Kütüphaneleri zaman zaman ziyaret etmek gerekir. Gençlerimiz kütüphaneleri çok iyi kullanıyorlar. İlimizin en önemli sorunlarından birisi kütüphanedir. İl Halk Kütüphanemiz çok eski ve bu yönde bir çalışma başlattık. Avrupa Birliği Projesi kapsamında eski kütüphanemizi yıkacağız ve yerine yeni modern bir kütüphane kuracağız. Adıyaman’da gençlerimize, çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verecek bir kütüphane kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.
  Kütüphanelerin bilgi birikiminin yerleri olduğunu belirten Vali Demirtaş; “Bir ülkenin kalkınması ve büyümesi için kütüphaneler çok önemli etmendir. O nedenle bu bilgi birikimini çok iyi kullanmak lazım. Bu vesileyle tekrar kütüphaneler haftasını kutluyor, düzenlenen etkinliğe katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.
  Adıyaman’da Kütüphaneler Haftasının ikinci günü saat 12.30’da tüm Türkiye’yle birlikte “81 İlde Kitap Okuyoruz” etkinliği kapsamında Demokrasi Parkında halkın katılımıyla kitap okuma etkinliği düzenleneceği ifade edildi.
  Bu yıl 50’incisi kutlanan Kütüphaneler Haftası münasebetiyle İl Halk Kütüphanesi önünde düzenlenen etkinliğe Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, TPAO Bölge Müdürü Savaş Bütün, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, öğrenciler ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz