Kutlu’nun Kadın Stk Ziyaretleri Devam Ediyor

  0
  399

  AK Parti Adıyaman Belediye Başkanlığı adayı Hüsrev Kutlu, beraberinde parti teşkilatıyla kadınlara yönelik sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
  Hüsrev Kutlu, beraberinde AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, Adıyaman Kadın İstihdam Derneği, Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Kadınlar Komisyonu, Mikro Kredi Ofisi, AKALP Kadın Komisyonuyla birlikte Eğitim Bir-Sen, Memur-Sen, Sağlık-Sen, Eğitim-Sen Adıyaman Şubelerinin kadın komisyonlarını ziyaret etti.
  AK Parti Adıyaman Belediyesi başkan adayı Hüsrev Kutlu’nun ziyaretinde özellikle başörtüsü yasağının ortadan kaldırılmasıyla elde edilen kazanımlara değinerek, yaşanan özgürlüklerle kadınların motivasyonun arttığına işaret etti.
  Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Kadınlar Komisyonu ziyaretlerinde ise İHH’nın Suriye’ye yapılacak olan yardım kampanyası hakkında bilgi alan Hüsrev Kutlu, YADER’in kadın komisyonun yetimler için başlattıkları projeler hakkında bilgi aldı.
  Daha sonra Kadın girişimciliğin ilk adımı olan mikro kredi ofisini ziyaret eden Kutlu, kadın girişimcilerin ürettikleri ürünleri satmak için mikro kredi çarşının açılması konusunda konuştu.
  AKALP kadın komisyonu yöneticilerinin yerel yönetimlerde kadınlara yönelik talepleri olduğuna dikkat çeken Kutlu, “Kadın dostu kent olan Adıyaman’ın kadın dostu bir belediye başkanı olması yönünde bir talep var. Belediye başkanı olduğumuzda bu talepleri gerçekleştireceğiz” dedi.AW000808

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz