Kutlu’dan ”18 Mart” mesajı

  0
  65

  AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı  Hüsrev Kutlu, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

  Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk ve Dünya tarihi için bir dönüm noktası olduğunu belirten Kutlu, mesajında şunları kaydetti:
  “Onurlu ölmeyi tercih edenlerin savaşı olan Çanakkale Savaşı, Türk milletinin bağımsızlık sevdasının yaşanmış gerçekliğidir. Dualarla atılan her adımda zaferin ispatı vardır.
  Çanakkale Zaferi Türk ve Dünya tarihinin adeta bir dönüm noktasıdır. Bu destansı varoluş mücadelesi tarihin akışına yön vermiş ve Türk Milleti yeniden tarih sahnesine çıkmıştır.

  Bu zafer Kurtuluş Savaşı ateşinin yüreklerde bir kıvılcım olarak başlaması, milletçe yeniden doğuşumuza tanıklık eden bir onur mücadelesidir. Türk ordusunun kahramanlık destanı olan Çanakkale Savaşı Mehmetçiğin iman ve cesaretiyle gerçekleşmiştir.
  Bağımsızlığımızı savunmak, vatan topraklarımızı korumak için yapılan savaşlar kutsaldır. Bu kutsal savaşın sonunda Tüm Dünya’ya Çanakkale’nin Geçilmez olduğunu ispatlayan Mehmetçiğimizi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi anma günü dolayısıyla minnet ve şükranla anıyorum.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz