Kutlu, Oy Hedefini ve Projelerini Haber7’ye Anlattı

  0
  44

  “Hedef; Yüzde Yetmiş”

  AK Parti’nin kalelerinden sayılan Güneydoğu’nun güzel şehri Adıyaman’da, seçimin nabzını tutmaya çalışan Haber 7, AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Av. F. Hüsrev Kutlu’dan röportaj aldı.

  Haber 7 muhabiri Remziye Karakuş’un sorularını cevaplayan Başkan Adayı Kutlu,  yerel seçim için oy rekoruna hazırlandıklarını belirtti.  Oy hedefini ve projelerini anlattı.

  İşte Hüsrev Kutlu’nun özel açıklamaları:

  ERDOĞAN’A DESTEK YÜZDE 70’İ BULACAK

  Projelerini anlatan Kutlu oy hedefini ve beklentisini şu sözlerle anlattı: ‘’Biz Başbakan Erdoğan’ı sevenleri Ak Parti’yi destekleyenleri sandığa yansıttığımız zaman gölge olmadığımız, perde olmadığımız zaman, Adıyaman halkının şuan da Başbakan Erdoğan’a desteğinin yüzde 70’leri bulacağına inanıyorum. Bu desteği hem il genel meclisine hem de belediye başkanlığında sağlamak için gayret edeceğiz ve çıtamız yüzde 70 olacak”.

  BİR REKORA İMZA ATMAK İSTİYORUZ

  Yüzde 50 oy oranını başarı olarak görmediğini söylen Kutlu: ‘’Yüzde 60-70’i başarı olarak görüyorum. Yüzde 70’i yakalayabilirsek bu büyük başarı sayılır. Türkiye’de Adıyaman olarak bir rekora imza atıp, Adıyaman’a hizmetler konusunda da yukarıdan rekor destek almak istiyoruz” dedi.

  YENİ BİR ŞEHİR OLUŞTURALACAK

  Adıyaman’a Dünya çapında bir proje yapmak belki mümkün olmaz ama Adıyaman’ın şuan da çok ciddi bir şehircilik, sanayileşme ve nüfus sorunu var diyen Kutlu, Adıyaman’ın yaşanabilir bir şehir olarak avantajlı olduğunu, şehrin gelişmeye, değişmeye müsait olduğunu ve yeni bir şehir oluşturmak istediklerini söyledi.

  ŞEHİR 30 YIL ÖNCEKİ YOLLARLA İDARE EDİYOR

  Adıyaman için yaşanabilir bir kent olarak yeni bir şehirleşme öngördüklerini ifade eden Kutlu, “Bunun için de en önemli düşüncemiz kentsel dönüşümdür. Kentsel dönüşüm Adıyaman’ın yüzde 65’i için uygulanabilir bir proje. Kentsel dönüşümde yeni mahalleler oluşturulabilir, ayrıca eski yerleşim birimleri ıslah edilerek yepyeni bir görünüme kavuşturulabilir. Şehir merkezimiz 30 yıl önceki caddelerle idare ediyor. Trafik sorununu halledeceğiz” dedi.

  BUNU YAPAN BELEDİYE BATMIŞTIR

  Kutlu: “Belediyeye giden bir kimse yanıma kimi alsam işim hallolur” diye düşünüyorsa o belediye çalışmıyordur. Olmayan bir iş belediye başkanına talimat gelince oluyorsa, o

  belediye batmıştır. Çünkü vatandaş belediye başkanına gitmeden evvel o işi halledilmeli. Biz bu zihniyeti kaldıracağız” şeklinden konuştu.

  BU İKİ KONUDA BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIM

  Kendisini iki konuda başarılı olmak zorunda hissettiğini söyleyen Kutlu en hassas olduğu noktaları şöyle anlattı: ‘’Birincisi dürüst olmak konusunda fire vermemeliyim. Çünkü halk beni seçerse dürüst olduğum için seçecek. İkincisi de başarılı olmak zorundayım, hizmet yapmak zorundayım.

  Sistemi oturtursam, belediyeyi millet dairesi haline getirir, şehre yeni bir görünüm kazandırdığım zaman çok uzun süre belediye başkanlığı yapmama da gerek yok. Görev sürem bittiği zaman daha genç daha dinamik bir arkadaşa zevkle görevimi teslim edebilirim”

  BARAJA NAZIR BÜYÜK BİR PARK

  Kutlu Adıyaman için düşündüğü projelerini şöyle sıraladı: ”Baraja nazır bir park düşünüyoruz. Bu barajı görerek yemek yiyeceğimiz, çay içeceğimiz, içinde lokanta, kafe, piknik alanı, spor alanı, ibadet alanı, çocuk parkı olan büyükçe bir park düşünüyoruz. Bu parkta insanlar sabah erken saatte gittiği zaman gece geç saatlere kadar güvenli bir şekilde bütün ihtiyaçlarını görebilecek şekilde orada kalabilmeliler”.

  İŞTE KUTLU’NUN DİĞER PROJELERİ:

  – Şehrin batısında bir eğir çayı projemiz var. Bu eğir çayını mutlaka Adıyaman’a kazandırmamız lazım.

  – Yine şehrin kuzeyinde dağ dibi dediğimiz yerde ormanlık alanlar var. Bunun tamamının kullanıma açılıp güzel bir projeyle halkın kullanımıyla nefes almasını sağlayacağız.

  – Herkes mahallesinde yürüyüş, spor yapabileceği bir alan bulabilecek.

  – Büyük bir AVM’yi şehrimize kazandıracağız.

  – Çarşıyı yeni caddelerle genişleteceğiz. Esnaf şu anda iş yapamıyor. Park sorunu da hallolmuş olacak.

  – Yine şehrimizde 5 yıldızlı bir otel olmaması büyük bir eksiklik. Bu 5 yıldızlı otelin süratle yapılması gerekiyor.

  – İçerisinde sergi salonlarının olduğu, büyük konferans salonlarının, sinema salonlarının olduğu, tiyatro gösterilerinin yapılabileceği bir kültür merkezini düşünüyoruz.

  – Çok ciddi bir meydan sorunumuz var. Partilerin miting yapabileceği ve halkın 365 gün kullanabileceği bir meydan olması lazım. Bunun için de adım attık.

  – Bunların dışında belediyeler içinde kadın danışma merkezi projemiz var.

  – Kadın spor merkezleri, yüzme havuzları, fitness Centerlar, bir de günlerini tertipleyebilecekleri, kadın kadına kalabilecekleri özel alanların oluşturulması lazım ve sosyal hayatta da kadınların rahat etmesi için belediyenin gerekli imkânları sağlaması lazım.

  ÇOCUK BAKIM MERKEZLERİ GELİYOR

  Çarşı içerisinde kreş veya çocuk bakım merkezleri açılacak Yani alışverişe gelen aileler çocuklarını birkaç saatliğine oraya bırakabilecekler.

  ZİYARET VE TURİSTİK MEKÂNLARA ÜCRETSİZ ULAŞIM

  Kutlu’dan bir de müjde geldi. Artık herkes şehrindeki turistik mekânları daha rahat ulaşabilecek. Kutlu Adıyamanlıları sevindirecek projeyi şöyle anlattı: ‘’Turizm bizim için önemli bir sektör. Turisti buraya çekmek için tanıtımının çok iyi yapılması lazım. Ziyaret yerlerine ücretsiz ulaşım sağlanabilir. Adıyaman halkının çoğu Nemrut’u Peygamberimizin sahabelerinden Safvan Bin Muattal’ın kabrini, Menzil’i görmemiştir. Buralara gidiş gelişlerde belediyenin kolaylık sağlayacağı organizeler düşünüyoruz”.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz