Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

  0
  83

  Adıyaman’da, Kutlu Doğum Haftası kapsamında Sahabe Safvan Bin Muattal’ın kabrinin bulunduğu alanda kutlama etkinliği düzenlendi.

  Adıyaman Belediyesi ile İl Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlik, Kuranı Kerim okunmasıyla başladı.

  Vali Mahmut Demirtaş, yaptığı konuşmada, Hazreti Muhammed’in kutlu doğumunun 1444’üncü yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

  Peygamber efendimizin Sahabe Safvan Bin Muattal hakkındaki “Safvan hakkında hayırdan başka bir şey bilmiyorum” sözlerini hatırlatan Demirtaş, “Kutlu doğumu, peygamber efendimizin yol arkadaşı Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin manevi makamında idrak etmenin ayrıca bahtiyarlığını yaşıyoruz. Kutup yıldızı nasıl kervanlara yol gösteriyorsa bu büyük erenler de bizlere yol gösteriyor, bizlere rehberlik yapıyor. Bu topraklar üzerinde birliği, beraberliği, dayanışmayı, huzuru ve kardeşliği onlara borçluyuz” dedi.

  Hazreti Muhammed’in yaşadığı toplumda örnek kişilik olarak gösterildiğini belirten Demirtaş, o dönemde hazreti peygambere “Muhammedül Emin” isminin verildiğini anımsattı.

  İnsanların hayattaki en güzel ve en iyi şeyleri peygamber efendimizden öğrendiklerini vurgulayan Demirtaş, şöyle devam etti:

  “Sevmeyi, paylaşmayı, ahlakı, doğruluğu, erdemli olmayı, hoşgörülüğün en mükemmelini, insanlara saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısacası her şeyin en iyisini ve en güzelini o rahmet peygamberinden öğrendik. Bizler de hayatın her anını peygamber efendimiz gibi haya ve tevazu ile süslemeliyiz. İnşallah sevgililer sevgilisini anmak için tertiplediğimiz bu program kalplerimizi manevi bir uyanışın oluşmasına ve gönül dünyamızın zenginlenmesine vesile olur. Kutlu doğum haftasının bütün Müslümanların gönlünde kardeşlik coşkusunun yeniden filizlenmesine vesile olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyorum”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz