Kutlu; “Çevre İllerde Ne Varsa Adıyaman’da da O Olacak”

  0
  181

  AK Parti Belediye Başkan Adayı F. Hüsrev Kutlu, seçildikleri takdirde çevre illerinde ne varsa Adıyaman’da da onun olacağını söyledi.

  Seçim çalışmaları vesilesiyle Siteler Mahallesi’nde, seçmenlerle buluşan Başkan Adayı Kutlu; “Bugüne kadar ki belediye başkanların hepsi kendince bazı hizmetler yaptılar. Bu anlamda hepsine teşekkür ediyorum. Yalnız çevre illere gittiğimizde Adıyaman’ın ne kadar geride kaldığını görebiliyoruz. Özellikle Şanlıurfa şehircilik anlamında bizden daha gerideyken, bugün bizim çok önümüzdedir. Biz seçilirsek çevre illerde ne varsa Adıyaman’da da o olacak.

  Çarşıya giriyoruz şehir trafiği tam bir keşmekeş. Bunu nasıl aşacağız? Araba sayısı AK Parti döneminde fazlalaşmışsa, o zaman cadde sayısı da fazlaşması lazım. Kentsel dönüşüm denilen bir şey var. Bu AK Parti’yle Türkiye’ye gelmiş, fakat Adıyaman’ımıza henüz uğramadı sayılır. Yani birkaç bina yapıldı fakat olabildiğince yaygınlaşmadı. Bunu biz en güzel şekilde uygulatacağız. Şehrimiz gün geçtikçe daha da büyüyor. O zaman şehir büyüdükçe eskiye takılıp kalmanın bir manası yok. Gelişmişlikle birlikte yeni projelerle Adıyaman’a nefes aldırmak lazımdır. Seçilmemizle beraber eski yarım kalan parkları yapacağımız gibi, yeni parklar da yaparak halkımızın hizmetine sunacağız.

  İşe başladığımız gün eski başkanlarımızın bazı tecrübelerinden yararlanacağız. Paramızı çok düzgün kullanacağız. İsrafı asla yapmayacağız. Bütün bunlar yetmez, ayrıca bizim dönemimizde başlatılan ve halen devam eden AB ve Kalkınma Ajansı gibi birçok fonlar var. Projelerimizi düzgün yapar ve makul taleplerle gidersek elbette onlarda bize yardımcı olacaktır. Bugün artık belediyenin imkânları daha çok, yetkileri daha geniştir. Allah’ın izniyle biz gelince belediyecilik farkını yaşatacağız” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz