Kutlu: “Belli Bir Yaşın Üzerinde Olan Yaşlılarımıza Alo Araba Hattı Kuracağız”

  0
  104

  AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Av. Hüsrev Kutlu, yaşlılar için özel imkânlar sağlayacaklarını belirterek, belli bir yaşın üzerinde olan yaşlılara ‘Alo Araba’ hattı kuracaklarını söyledi.
  30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalarını hızla sürdüren AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Av. Hüsrev Kutlu, mahalle toplantılarının yanı sıra Seçim İrtibat Bürosu’na da sık sık gelerek, büyük kalabalıklara hitap ediyor. Etkili hitabetiyle katılımcıları coşturan Kutlu’ya, gençler de sloganlarla destek veriyor. Seçim çalışmaları sırasında yaptığı konuşmada önemli konulara temas eden Kutlu, şunları söyledi:
  “Adıyaman’ımızda ihmal edilen iki grup var. Birincisi gençliktir. Gençliğin gidip vakit geçireceği bir kültür merkezimiz maalesef yok. Göreve gelirken bu konuya ivedilikle eğilecek ve gerekeni yapacağız. Ayrıca gençlerimizi iş sahibi yaparak, kahvehane köşelerinden söküp alacağız. Kültür merkezimizde var olacak güzel sinemalarımızla, aklı başında tiyatrolarımızla inşallah zamanı daha çok değerli kılacağız.”
  Kadınlar için önemli projeler yapacaklarını ifade eden Av. Hüsrev Kutlu, “İkinci ihmal edilen grubumuz kadınlarımızdır. Kadınlarımızı adeta eve mahkûm etmişiz. Kadınlara mahsus bir spor alanımız maalesef yok. İlk yapacağımız icraatlardan bir tanesi kadınlara mahsus spor alanları oluşturmaktır. Yüzme havuzundan diğer bütün spor aletlerin bulunduğu her türlü aktivitenin gerçekleştirileceği spor alanları kadınlarımıza armağan edeceğiz. Kadın danışma merkezleri kuracağız. Analarımız, bacılarımız, kızlarımız buralarda kendilerine mahsus alanlarda en güzel şekilde sosyal faaliyetlerde bulunacaklar. Aileler için özel alanlarımız olacak” dedi.
  Yaşlılar için özel imkânlar sağlayacaklarına dikkat çeken AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Av. Hüsrev Kutlu: şunları kaydetti:
  “Yaş grubunu tespit edeceğiz. Belli bir yaşın üzerinde olan yaşlılarımıza ‘Alo Araba’ hattı kuracağız. Artık misafirliğe giderken dedeler, neneler evde kalmayacak. Dedesini, nenesini götürecek olana araç göndereceğiz, o araç onu evinden alıp misafirliğe götürecek, misafirlikten alıp tekrar evine getirecek. Yaşlısının kıymetini bilmeyen bir nesil hiçbir zaman asil nesil olamaz. İnşallah yaşlılarımıza gereken desteği sağlayarak, mutlu olmalarına vesile olacağız.”
  Adıyamanspor’un içinde bulunduğu duruma da dikkat çeken Kutlu, “Adıyamanspor şu anda sahipsiz. Adıyamanspor’umuza futbolcu yetiştirmek için gereken imkânlar sağlanacak. Adıyaman’ımızdan futbolcu yetiştirerek aşkla, şevkle Adıyamanspor’u süper lige taşırız inşallah. Özel gün ve gecelerde Sahabe’ye gidilmesi için servis tahsis edeceğiz. Sahabe’ye gidip dua yapmak isteyenlere imkân sağlayacağız. Adıyaman’da Sahabe’ye gitmek isteyip gidemeyenleri servislerle taşıyarak bu yönde en güzel hizmeti sunacağız. Taziye evlerimizi camilerin bodrumundan çıkaracağız. Modern taziye evleri yapacağız. Taziye evlerinde kadınlara ve erkeklere ayrı ayrı bölümler olacak. Bir husus daha var: Devlet, camilere yardım yapıyor. Bu devletin görevidir ve daha fazla yapması lazım. Ama cem evlerine yardım yapılmıyor. Bu açığı yerel yönetimler olarak biz kapatacağız. Alevi vatandaşlarımız istediği gibi inancını yaşamalı. Ben Alevi kardeşlerimin de Alevi inancını yaşaması için her türlü kolaylığı sağlayacağım. Bunun için elimden geleni yapacağım. Adıyaman’da var olan kardeşliğimizi güçlendirmek için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. Adıyaman’ımızın hepsi bir bütündür. Bize oy versin ya da vermesin, bu şehirde yaşayan herkes bir bütündür, hepsi bizim kardeşimizdir” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz