Kutlu; “Aday Adaylarımızla Omuz Omuza Çalışıyoruz Bizde Küsme Olmaz”

  0
  167

              AK Parti Belediye Başkan Adayı F. Hüsrev Kutlu, seçim irtibat bürosunda partililere hitabetti.

  Eski Adliye Sarayı karşısındaki seçim irtibat bürosunu tıklım tıklım dolduran partililere hitabeden Başkan Adayı Kutlu, birlik ve beraberlikten söz etti. Belediye başkanlığı için müracaat eden adayların tümüyle beraber olduklarını ve birlikte omuz omuza çalıştıklarını kaydetti. Aynı şekilde meclis üyeliğine müracaat edenlerin de tümünün yanlarında olduğunu ve kimsenin darılıp küsmediğini belirtti. Yoğun tezahüratlar eşliğinde konuşmasını sürdüren Kutlu, şunları söyledi:

  “Biz 19 aday adayı olarak belediye başkanlığı için yarışa girdik. Sonra bir kişi belediye başkan adayı olduk. Bugün görüyoruz ki aday adayı olan 18 arkadaşımızın tamamı yanımızda ve omuz omuza çalışıyoruz. Küsen, darılan hiç olmadı.

   

  Rüzgâr Kayadan Ancak Toz Alır

   

  Bizim Alah’a şükür tozumuz, kirimiz, pasımız yok. O yüzden diyoruz ki rüzgar kayadan ancak toz alır. Belediye meclisi listesi açıklandığında da bunu bir daha yaşayacağız. 300’e yakın arkadaşımız belediye meclisine aday olmak için başvurmuştu. Bunların hepsi birbirinden kıymetlidir. Hepsinin ayrı bir çevresi, ayrı ayrı özellikleri var. Bu yüzden zor durumda kaldık. Ama kanun gereği bu listeyi 28 artı 3 şeklinde yapmak zorundaydık. Bu nedenle bir hayli zorlandık. En mükemmel listeyi yaptığımızı iddia edemeyiz, çünkü Bir takım kriterler var, ama ben şunu iddia ediyorum. Bu arkadaşlarımızın hepsi Adıyaman sevdalısı, hepsi AK Parti sevdalısı. Kendileri listede olsa da, olmasa da AK Parti’de çalışmaya devam edecekler. Bu yüzden muhalefet boşuna heveslenmesin. Çünkü bu arkadaşlarımızın hepsi umut tacirlerini adeta mort edeceklerdir. Buna hiç şüphem yoktur.

  Görüştüğüm birçok arkadaşımız oldu. Gördüğüm o ki; bir tane arkadaşımız küsmemiş. Allah’ın izniyle mademki biz bir makam-mevki ve bir yerlere gelmek için burada değiliz. Elbette ki hangi arkadaşımız görev alırsa alsın hepimiz bu memleketin sahibiyiz, hepimiz bu memleket için gece-gündüz çalışacağız. Bu yüzden listede olan ve olmayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. ‘Durmak yok yola devam’ diyoruz.”

   

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz