Kur’an-I Kerim Okumayı Öğrenip, Sertifikalarını Aldılar

  0
  39

  Adıyaman İl Müftülüğü tarafından Yenipınar Camisi’nde yetişkinlere yönelik düzenlenen 2014 yılı Kur’an kursuna katılan 19 kursiyer, cami Kur’an öğretim katılım sertifikası aldı.
  Öğrenmenin ve okumanın yaşı olmadığını ifade eden Yenipınar Camisi İmamı Mehmet Korkmaz, “İl Müftülüğümüz bünyesinde her yıl olduğu gibi bu yılda yetişkinlere yönelik Kur’an kursumuz 1 Ocak 2014 tarihinde başladı. 25 kişinin katıldığı kursumuz 15 Mayıs tarihinde sona erecek. Kursumuza kısa bir süre kalasıya eğitimlerimiz neticesinde 19 kursiyerimiz Kur’n-ı Kerim’i okumaya başladı. Başarılı olan kursiyerlerimize belgelerini verdik. Burada bizim için belge almaktan öte belirli bir yaşa gelmiş olan vatandaşlarımızın Kur’an-ı öğrenmeye çalışması, öğrenmesi bizleri sevindirmektedir. Yaklaşık 5 ay boyunca büyük bir sabır ve özveriyle kursumuz devam etti. Öğrenmenin yaşı yoktur. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu dönemde yaşı itibarıyla ben öğrenemem diyen kursiyerlerimiz oldu ama çok şükür büyük bir azimle Kur’an-ı okumayı başardılar. Kurs sonunda belge alan kursiyerlerimiz ben nasıl olsa Kur’an-ı okumayı öğrendim deyip ihmal etmemeli, her fırsatta okumalı daha da ilerletmeli. Çünkü Kur’an-ı Kerimi uzun süre okumadı mı çabuk unutulur. O nedenle sürekli okumalıyız. Yüce Rabbim herkese Kur’an-ı Kerim’i okumayı, anlamayı nasip etsin. Bu vesileyle düzenlediğimiz kurslara destek olan İl Müftülüğümüze, kursa katılan bütün kursiyerlerimize ve bizlere destek olan basın kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
  Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden kursiyerler ise, kendilerini bu imkanı sunan İl Müftülüğü’ne, Yenipınar Camisi İmamı Mehmet Korkmaz’a ve cami müezzini Mustafa Şeker’e teşekkür ettiklerini söylediler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz