Küçük Çocukların Bebek Arabası İle Ekmek Mücadelesi

  0
  135

  Adıyaman’da, bebek arabası ile evine ekmek götürmek isteyen küçük çocukları görenler, bu duruma tepki gösterdiler.

  Atatürk Bulvarı üstünde bulunan çöp konteyneri yanında yaşları 7-10 olan çocukların ellerinde bulunan bebek arabası ile çöpte bulunan plastik ve demir yığınlarını toplayarak ailelerin ekonomisine katkıda bulunuyorlar.

  Çocukların çöpte plastik ve demir aradığını görev vatandaşlar, durumdan rahatsız olduklarını dile getirirek, şunları söylediler:

  “2 yıl öncesine kadar Adıyaman’da böyle manzaraları görmezdik ama Suriyeli aileler geldikten sonra bu durumlar ile karşılaşmaya başladık. Bu çocukların okullarda veya evlerinde olmaları gerekirken, şuan burada çöpten demir, plastik ayarlayarak, onları satarak, evlerine ekmek götürmeye çalışıyorlar. Bu durum karşısında rahatsızlık duyuyoruz ve tepki gösteriyoruz. Ya bu Suriyeli aileleri kentimize almayacaktık yada alıyorsak bunlara bakmasını bileceğiz. Yol yordam göstermemiz gerek, bu durum karşısında biz insanlığımızdan utanıyoruz. Bu ilin yetkilileri yok mu? Bu nasıl bir kent oldu, anlamadık. Adıyaman dediğiniz zaman yardım sever, fakirin yanında olan insanlardır ama bu durumu görünce utanıyoruz. Biz buradan kenti yönetenlerden bu çocuklara sahip çıkılmasını istiyoruz”
  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz