Köy ve Mahalle Muhtarlarından Vali Abdullah Erin’e Ziyaret

  0
  131

  Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdülkadir Geylani Taş ve Üyeleri, Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hanifi Şaşmaz ve Üyeleri ile Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Şevket Alagöz ve Yönetim Kurulu Üüyeleri “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla Vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti.

   

  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilk olarak Adıyaman Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenk koyan Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarlarından oluşan yaklaşık 50 kişilik heyet, daha sonra Valiliğe geçerek, Vali Abdullah Erin tarafından makamda kabul edildiler.

   

  Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş,”Osmanlı Padişahlarından 2. Mahmut tarafından kurulan Muhtarlık sisteminin 187 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu dile getirerek, “19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak kutlanması için Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne başvuru yapılmış ve bu başvuru sonucunda dönemin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla “19 Ekim Muhtarlar günü” olarak ilan edilmiştir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun da bu yıl yayınladığı genelgeyle 19 Ekim tüm illerimizde “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaktadır. Bizleri kabul ettikleri için sayın Valimize ayrıca teşekkür ediyoruz”dedi.

   

  Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hanifi Şaşmaz “ Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın, vatanımızın bekası ve milletimizin birlik ve bütünlüğü uğruna canını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla bütün muhtar arkadaşlarımızın gününü kutluyorum”ifadelerini kullandı.

   

  Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Şevket Alagöz ise, Köy ve Mahalle Muhtarının “ 19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayarak, karşılaştıkları sıkıntıları dile getirdi.

   

  Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, Vali Abdullah Erin, muhtarların taleplerini dinledi.

   

  Köy ve Mahalle Muhtarlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin ise, “19 Ekim Muhtarların gününü kutlayarak, Muhtarlık demokrasimizin temel taşıdır. Bir Mülki İdare Amiri olarak Muhtarlığın Türkiye Cumhuriyeti demokrasisindeki yeri ve öneminin farkında ve bilincindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Muhtarlarımızla sık sık bir araya gelerek onlarla görüşmesinin altında yatan temel sebep de budur. Muhtarlık müessesini bizler daha da güçlü kılabilirsek, tabandan tavana doğru daha iyi işleyen bir demokrasiye kavuşacağımıza inanıyorum. Muhtarlık toplumumuz için çok önemli bir gelenek olup, aynı zamanda vatandaşımızın devlete açılan ilk kapısıdır. Gerek kent merkezindeki mahallelerimizde gerekse de köylerimizde birlik ve beraberliğin sağlanmasında muhtarlarımızın çok önemli bir rolü vardır. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olduğumuz sürece kimse bizim sırtımızı yere getiremez. Kırsal kesime yönelik hizmetlerde köylerimiz arasında hiçbir ayrım gözetmiyoruz. Kaynak tahsisinde olabildiğince adil, olabildiğince acil ihtiyaçlar ile nüfus yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak kaynakları adil bir şekilde paylaşmanın gayreti içerisindeyiz. Önümüzdeki günlerde yeni bir uygulama başlatarak, grup köy yollarımızın güzergâhında bulunan köylerimizde İl Özel İdaresi tarafından çöp toplama aracını göndererek köylerimizin çöplerini toplayacağız. Daha önceki yıllara oranla KÖYDES Projeleri kapsamında kırsal kesimde hayal bile edilemeyecek çok önemli yatırımların yapıldığını görüyoruz. Muhtarlarımızın ilettiği talepleri de inceleyerek imkânlarımız ölçüsünde bunları çözmenin gayreti içerisinde olacağız. Bütün muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyorum”dedi.

   

  Ziyaret sonrası Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, Vali Abdullah Erin’e Muhtarlık Rozeti takdim etti.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz