Köy Okullarındaki Öğrencilere Kitap Hediye Edildi

  0
  37

  Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri etkinliklerinin ikinci gününde, yazarların kitapları köy okullarında dağıtıldı.
  Adıyaman’a gelen 15 yayınevi, 13’ü devlet, 10’u vakıf üniversitesi olmak üzere toplam 23 üniversite Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri’ne katılıyor. Yayınevleri tarafından hazırlanan kitaplar köy okullarında okuyan öğrencilere verildi.
  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş beraberinde Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Mahmut Öztürk, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, Şube Müdürü Mustafa Yetiş, merkeze bağlı Börgenek Köyü Ortaokulu’nda yaklaşık 400 adet kitap öğrencilerin okuması için dağıtıldı.
  Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri etkinlik alanına gelen öğrencilerin sayısının çok olduğunu ancak, gelemeyenlerinde unutulmadığını dile getirdi.
  Vali Demirtaş konuşmasında, “Bugünde Börgenek Köyünde öğrencilerimize kitap veriyoruz. Üç günlük süre içerisinde etkinliğimiz devam edecek. Kendi köylerimizi gezeceğiz. Bize gelen çocukları gezdiriyoruz. Gelemeyecek olanlara da biz gidiyoruz. 400 tane kitap getirerek dağıttık. Geleceğimiz olan, geleceğimizi emanet edeceğimizi çocuklarımıza kitap hediye ediyoruz. Çocuklarımızda bu heyecanı görüyoruz. Bundan sonraki yıllarda Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri’ni biraz daha geniş kapsamlı yapmayı planlıyoruz. Etkinliklerimiz devam ediyor. Bugünde imza günleri olacak. İlçe merkezinden ve köylerinden öğrencilerimiz kitap fuarını gezecek. Yazarlar ve şairlerin imza günlerine katılacaklar. Öğrencilerimiz üniversite standında bilgi sahibi olacaklar” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz