Kosova Kamu Yönetimi Bakanı’ndan Vali Mahmut Demirtaş’a Ziyaret

  0
  78

  Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11.si gerçekleştirilen 11. GAP Oscar’ları ödül törenine katılmak üzere Adıyaman’a gelen Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

  Vali Mahmut Demirtaş, Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ı Valilik önünde karşıladı.

  Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ın ziyaretinden büyük onur ve şeref duyduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Kosova ile tarihi ve kültürel bağlarımız bulunmaktadır. Kardeşlerimizi Adıyaman’da ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Adıyaman ilimiz, sahip olduğu tarihi ve turistik yerlerle adeta bir açık hava müzesi konumundadır. İlimiz engin tarihine paralel olarak, son derece zengin bir kültür potansiyeline sahip olup, bir huzur ve barış kentidir. GAP Gazeteciler Birliğinin ödül töreni vesilesi ile ilimize gerçekleştirdiğiniz ziyaretten dolayı büyük onur ve mutluluk duyuyoruz”dedi.

  Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ise, kendisine gösterilen yakın ilgiden dolayı çok memnun olduğunu belirterek, “GAP Gazeteciler Birliğinin ödül töreni vesilesi ile Adıyaman’a gelmiş bulunuyorum. Türk halkı ve Adıyaman insanını çok sıcak ve misafirperver gördüm. Bizler de Kosova Cumhuriyeti Devletini kalkındırmaya çalışıyoruz. Bu konuda Türkiye’nin büyük tecrübelere sahip olduğunu biliyorum. Bizlerde her alanda Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanarak tarihi dostluklarımızı pekiştirmek istiyoruz. Amacımız Kosova ile Türkiye arasındaki ilişikleri daha da geliştirmektir. Bu ziyaretimizde bizlere  gösterdiğiniz sıcak ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyor ve siz değerli Valimi Kosova’ya davet ediyorum”dedi.

  Valilik ziyaretinde Valilik şeref defterini imzalayan Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’a, Vali Mahmut Demirtaş tarafından Adıyaman’a özgü kilim ve Çelikhan ilçesindeki Yüzen Adacıkları sembolize eden bir plaket takdim edilirken, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ise ziyaret anısına Vali Mahmut Demirtaş’a Kosova işlemeli bir adet plaket takdim etti.

  Valilik ziyareti sonrası Vali Mahmut Demirtaş, konuk bakana Perre Antik Kentini gezdirdi.  Perre’yi dikkatle inceleyen konuk Bakan, Kommagene Krallığının beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Kentinin tarihi ile ilgili Vali Mahmut Demirtaş’tan bilgi alarak, fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.

  Vali Demirtaş daha sonra konuk bakan ile birlikte Karadağ Seyir Tepesine geçerek, şehir görüntüsünü kuş bakışı izlediler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz