Koçali Barajı Masaya Yatırıldı

  0
  63

  Koçali Barajının yapılmasıyla birlikte baraj nedeniyle etkilenecek köyler için yeniden yapılacak iskan çalışmaları ile ilgili Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

  Valilik Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcıları, ilgili kurumların amirleri ile teknik personel katıldı.

  Toplantıda, Koçali Barajının yapılmasıyla iskan etütleri sonrasında belirlenecek alanlarda yeniden iskan edilecek Gökçay, Çatalağaç, Bağlıca, Ağaçkonak, Doğanlı ve Varlık Köylerinin durumları ele alınarak bu yerleşim birimleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

  Vali Mahmut Demirtaş, iskan etütleri sonrası belirlenecek yeni yerleşim birimlerine köylülerin naklinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için önümüzdeki günlerde bu köylere giderek yerinde incelemelerde bulunacağını ifade etti.

  Sulama ve içme suyu amaçlı bir proje olan Koçali Barajının tamamlanması ile birlikte 180 Bin dekar tarım arazisinin suyun bereketine kavuşacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu önemli projenin tamamlanması ile yılda 31,5 Milyon m3 içme suyu temin edilerek Adıyaman’ın 2050 yılına kadar içme suyu problemi de çözüme kavuşturulacaktır. Buda ekonomik ve sosyal kalkınmanın ivmesini artıracak, ilimizde ürün deseni sayısını artırarak tarıma dayalı sanayide büyük bir gelişmenin yaşanmasına vesile olacaktır”dedi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz