Klasik Otomobiller Gençlerin Elinde Hayat Buluyor

  0
  106

  Adıyaman’da bir grup genç tarafından hurdalığa ayrılmış klasik otomobiller, yeniden tamir edilerek hayata döndürülüyor.

  Gençler, kimisi bir ahırda, kimisi bir köşede hurdaya ayrılan 1950-1970 model klasik otomobilleri alarak tekrardan bakımını yaparak orijinal haline getirdikten sonra trafiğe çıkartıyorlar.

  Cadde ve sokaklarda geçen otomobiller, vatandaşların ilgisini çekerken, bazende park halinde bulunan otomobilin yakına gelenler hatıra fotoğrafı çekiyor.

  Klasik otomobil tutkunu bir grup genç, modifiyeli otomobil yerine gençleri klasik otomobillere yönelmeye davet etti.

  Klasik otomobil tutkunlarından 1976 model Murat 124 klasik otomobil sahibi İlker Yollu, klasik otomobil tutkusunun bir başka olduğunu ve tarihe ister istemez yolculuk ettiğini söyledi.

  Otomobili ahırdan çıkarttığını belirten Yollu, “Benim yaşımdan çok büyük olan tarihi otomobiller unutulmaya başladı. Tabi şimdi sıfır otomobiller yeniliğiyle çok dikkat çekiyor. Ama ben tabi otomobilimi değiştirmem her şeye rağmen. Günümüzde modifiye otomobiller var. Tabi modifiye tutkunlarına da saygı duymak lazım. Ama gürültü kirliliği yapmadan, insanları rahatsız etmeden otomobil kullanmak lazım. Bizim otomobillerimizin hepsi orijinaldir. Aslına uygun bakımları yapılmaktadır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz