Kıymaz: “YDÜ Anlayışını Takdir Ediyorum”

  0
  100

  GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Yakın Doğu Üniversitesi’ni (Near East University) ziyaret etti.
  Yapılan ziyarette; YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Tüzünkan, Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç.Dr. Ediz Tuncel ve YDÜ Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Turan hazır bulundu.
  GAP Gazeteciler Birliği Heyeti Kıbrıs’ın Başkenti Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesini ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı. Brifing sonrası çok duygulandığını söyleyen GAP Gazeteciler Biriliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, “Yakın Doğu Üniversitesi mütevellisi ve yöneticilerinin para kazanmayı geri plana alıp kazanılan parayı eğitim için daha iyi yatırımlara yönlendirmesinden büyük mutluluk duydum. Burada gördüm ki, Yakın Doğu Üniversitesi para kazanmayı değil daha iyi eğitimi hedef almış, burada amaç para kazanmak değil dünyada bilime insanlığa hizmet, bu açıdan Türkiye’de ve bölgemizdeki zenginlere burjuvaziye de örnek olacak bu anlayışın her yere hakim olmasını istiyorum” dedi.
  Daha sonra konuşan Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murta Tüzünkan, GAP Gazeteciler Birliği ile her zaman iyi diyalog ve işbirliği içinde olduklarını ve en yakın zamanda GAP Gazeteciler Birliği’ne iade-i ziyaret gerçekleştirmek istediklerini belirtti.
  Daha sonra konuşan Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel ise Girne Üniversitesi’nin Denizcilik ve Havacılık alanındaki eğitim faaliyetleri hakkında GAP Gazeteciler Birliği heyeti’ne açıklamalarda bulundu.
  Tuncel, Girne Üniversitesi’nin havacılık ve denizcilik alanında eğitim verdiğini hatırlatarak, hedeflerinin uluslararası düzeyde eğitim vermek olduğunu belirtti.
  Daha sonra GAP Gazeteciler Birliği Başkanı ve heyetini kabul eden YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı, Yrd. Doç.Dr. İrfan Günsel ise, Anadolu Basını’nın güçlü kollarından GAP Gazeteciler Birliği ile Yakın Doğu Üniversitesi Kampusunda bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, YDÜ’nin 25.yıldan nasıl bugünlere geldiğini ve ikinci 25 yılında ki hedeflerinden bahsetti.
  GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, “Bilime ve insana yapılan yatırımın çok önemli olduğunu belirterek, bilimsel anlamda büyümeyi hedefleyen ve yaptığı akademik ve bilimsel çalışmalarıyla dünyada dikkatleri üzerine çeken bir eğitim kurumunda bulunmaktan dolayı çok mutlu oldum. Burada kurumsal olarak mantalite kazanılan parayı tekrar eğitim hizmetine yatırmak, çok para kazanmak değil, çok hizmet etmeyi hedef alan bir anlayışla çalışan kurum yönetici ve sahiplerini kutluyorum. Böyle bir anlayışla çalışan bir kurumda yöneticileriyle birlikte bulunmaktan büyük keyif aldım” şeklinde konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından Kıymaz ve heyeti, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel’e Eğitim ve Bilimsel çalışmalarında ki başarılarından ötürü plaket ve Güneydoğu Anadolu bölgesini simgeleyen çeşitli armağanlar takdim edildi.
  Adıyaman, Gaziantep, Mardin, Malatya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’dan gelen gazeteciler Araba müzesini gezip, bölgelerini simgeleyen yöresel hediyeler Üniversite yöneticilerine takdim ederek hatıra fotoğrafları çekildi.AW030373

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz