Kimyasal Şüphesine Adıyaman’dan Destek

  0
  98

  Terör örgütü DEAŞ’ın, Haliliye bölgesine düzenlediği roketli saldırıda 22 kişi yaralandı.

  Yaralılarda kimyasal gaz belirtileri gözlemlendiği kaydedilirken Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü 112 ekipleri tarafından bölgeye destek olarak gönderildi.

   

  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 96 gündür sürdülen ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DEAŞ’ın 4 merkezi Türk jetlerinin hava harekatıyla vurulmasının ardından gün içerisinde yaşanan çatışmalarda ÖSO’nun 1 askeri yaşamını kaybettiği, 14’ü ise yaralanırken Terör örgütü DEAŞ’ın, Haliliye bölgesine düzenlediği roketli saldırıda ise 22 kişi yaralanırken, yaralılarda kimyasal gaz belirtileri gözlemlendiği kaydedildi.

   

  Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü 112 Başhekimliği ekipleri tarafından destek yollandığı ancak daha sonra gerek kalmaması üzerine ekipler merkezine döndü.

  Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi:

  “Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 1 muhalif şehit olmuş, 14 muhalif yaralanmıştır. Haliliye bölgesinde DEAŞ tarafından atılan roket sonucunda 22 muhalif unsurun göz ve vücutlarında kimyasal gaza maruz kalma belirtileri gözlemlenmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Anifah bölgesinde bulunan 4 DEAŞ hedefi yapılan hava harekatı ile imha edilmiştir. AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz