Kılınç: “Bizim Hedefimiz, Değerlerimizi Koruyarak, Erdemli Bir Siyasi Yol İcra Etmek”

  0
  86

  Yrd. Doc. Dr. Süleyman Kılınç, hedeflerinin değerleri koruyarak, erdemli bir siyasi yol icra etmek olduğunu söyledi.

  Kılınç, 1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimi için Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan istifa etti.

  AK Parti’den milletvekili aday aday olmak için görevinden ayrılan Kılınç, yaptığı açıklamada, 26. dönem milletvekilliği aday adaylığı için ettiğini hatırlattı.

  Ülkenin mevcut haliyle ciddi sorunlarla boğuştuğuna dikkat çeken Kılınç, başta terör olmak üzere toplumsal kutuplaşma ve ekonomik sorunların olduğunu aktardı.

  Ülkenin içeriden ve dışarıdan kuşatılarak bir takım yerli ve dış güçler tarafından  kendi emelleri doğrultusunda bir rotaya zorlandığının altını çizen Kılınç, şunları kaydetti:

  “Siyasetin tüm bu sorunları çözebileceğine inanıyorum. Bizim hedefimiz değerlerimizi koruyarak erdemli bir siyasi yol icra etmek. Kuşkusuz yaptığınız siyasetin ideolojisi ve tasavvuru olacak . Ancak “siyaset” ideoloji ve tasavvurlar çerçevesinde toplumu şekillendirme gayreti olduğu kadar, toplumsal talepleri cevaplandırmanın da aracıdır. Toplumsal taleplere de  cevap verecek bir yol izlemeniz gerekir. Bu bağlamda sosyal, sağlık , kültürel, ekonomik alanlarda toplumun sorunlarına cevap vermek zorundayız. Fazilet füruşluk olsun diye söylemiyorum”

  -TOPLUMSAL BARIŞA KATKI SUNACAĞIM

  Toplumsal barışa katkı sunacağını vurgulayan Kılınç, şöyle devam etti:

  “Toplumsal barışa katkı sunacağımı, terörün siyaset en geriletilebileceğine ve buna katkımızın olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca 13 yılda terörün geriletilebilmesi için inanılmaz dev adımlar atıldı, bunları inkar etmek nankörlüktür. Tabi ki bunlar birer lütuf değil ama gelinen nokta itibariyle her kesimi tatmin etmezse bile bu mücadeleyi veren iktidar erkini , ödediği bedeli yok farz etmek, görmezden gelmek veya inkar etmek hiç bir vicdana sığmaz. Kamuoyu da bunun bilincinde. Ayrıca hem ilimizin hem de ülkenin sağlık politikalarına ciddi katkılarımızın olabileceğimizi düşünüyorum. Siyasetin doğası gereği toplumsal taleplere, toplumun ekonomik taleplerine gücümüz, becerimiz nispetinde hassas olabileceğimizi gönül rahatlığıyla ifade edebilirim. Bu düşünceler çerçevesinde siyaset diyor, dostlarımızın, sevenlerimizin desteğini bekler kamuoyuna saygılarımı sunarım”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz