KHB Genel Sekreteri Öz’den Lösemili Çocuklar Mesajı

  0
  72

  Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, “Lösemili Çocuklar” Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı

  Genel Sekreter Öz, mesajında, erken tanının önemine dikkat çekerek, ailelere ve tedavi gören kişiye verilecek desteğin, tedavinin olumlu yönde ilerlemesine büyük bir yarar sağlayacağını söyledi.

  Öz, şunları kaydetti:

  “Vakanın ilk öğrenilmesi aşamasında bilhassa ailelerin karamsarlığa kapılmaması gerekiyor. Tedavi aşamasındaki her durumda moralin yitirilmemesi tedaviye pozitif etki sağlamaktadır, çünkü bu tür hastalıklarda moral çok önemlidir. Bu tür vakalarda erken teşhis çok ehemmiyetli, dolayısıyla ailelerin çocuklar üzerinde çok dikkatli olmaları ve belirtilerini dikkatli analiz etmeleri gerekmektedir, çünkü belirtiler diğer hastalıklarla çok karıştırılmaktadır. Bu belirtiler, yüksek ateş, sürekli halsizlik, yüzün soluk olması, sebepsiz burun kanamaları, deride morluklar lenf bezleri, karaciğer ve dalakta büyüme löseminin belirtileridir.  Tekrar söylemekte fayda görüyorum ki, tedavi sürecinde moral ve destek tedavinin seyrinde çok önemli rol oynamaktadır. Ben lösemi tedavisi gören çocuklarımıza Allah’tan acil şifalar, ailelerine ise sabırlar diliyorum”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz