“Kent Buluşmaları” Devam Ediyor

  0
  60

  Adıyaman Kent Konseyi olarak başlatılan “Kent Buluşmaları” devam ediyor.

  Kent Konseyinin çalışmalarını ve faaliyet alanlarını tanıtmak, kentin kurumsal aktörleri ile bir araya gelerek kenti konuşmak amacıyla başlatılan “Kent Buluşmaları” ilgi görmeye devam ediyor.

  Bu dönemin ilk buluşmasını Memur-Sen’in iş kollarının başkan, temsilci ve yönetim kurulu üyeleri ile Kent Konseyi binasında gerçekleştiren programda açış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, sunu eşliğinde Kent Konseyinin ne olduğu, amaçları, faaliyet alanları, kimlerin yer alabileceği ve yapısı gibi konular hakkında bilgiler verdi.

  Kentteki paydaşlarının bir araya gelerek oluşturacakları ve herkesi kucaklayan bir “ortak akıl” ile kenti daha yaşanabilir ve kenti geleceğe taşımanın daha mümkün olabileceğinin altını çizen Başkan Sinan Temel, bu minvalde herkesi Kent Konseyi çatısı altında faaliyet göstermeye davet etti.

  Birlikte yaşamanın getirdiği paylaşma, dayanışma ve yardımlaşmanın yanında hoşgörü duygularının herkesçe benimsenmesi durumunda kent yaşamına katacağı olumlu havanın gelişme ve büyümeye de doğrudan etki edeceğini belirten Temel, bu şekilde oluşacak ortak aklın göstereceği önerilerin yöneticiler tarafından da desteklenebileceğini ifade etti. Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel konuşmasının sonunda “Adıyamanlılar Kent Konseyi ile kentin karar alma süreçlerine ve eylemlerine katılımı kolaylaştırıcı ve kentsel hizmete katkıda bulunmayı sağlayan bir çalışma biçimini hayata geçirebilirler. Daha güzel bir Adıyaman için Ortak akılda buluşalım ve uzlaşalım” temennisinde bulundu.

   

  Kent Buluşmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz ve Memur-Sen’e bağlı iş kollarının başkan ve temsilcileri bu buluşmanın hem Kent Konseyini tanıma hem de kentin sorun ve önerilerini gündeme getirerek değerlendirmede çok yararlı olduğunu, memnun olduklarını ve bu buluşmaların devam etmesi gerektiğini söyleyerek Kent Konseyine teşekkür ettiler.

  Kent Buluşmaları kentte faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla devam edecek.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz