Katiplik İçin Yaz Kursunu Değerlendiriyorlar

  0
  167

  Adıyaman’da işsiz gençler, yaz aylarında Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılarak, memur olmak için çalışıyorlar.

  Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hafta sonları açılman 10 Parmak F Klavye kursuna katılan 55 genç, katip olmak için çalışıyor.

  -KLAVYE KULLANIMI SAYESİNDE İŞ İMKANI ARTIYOR

  Kursiyerlerden Mahmut Demir, yaptığı açıklamada, “Klavye kullanma kabiliyetimizi geliştirmek için bu kursa geliyoruz. Klavye kullanma her geçen gün önem kazandığı için bu kurslara geliyoruz.  Klavye kullanımı sayesinde iş imkanı da artıyor. Genellikle adalet bakanlığı zabit katibi olarak diğer kurumlarda aynı zamanda klavye hızlı olması, işlerin yürümesi acısından önem kazanıyor. Yetenekli olmak önem kazandırıyor” dedi.

  -TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU İŞSİZLİK

  Türkiye’nin en büyük sorunun işsizlik olduğunu anlatan Kursiyerlerden Emrah Şekerci, ise şunları söyledi:

  “Klavye öğrenmek ve kendimizi geliştirip iş bulabilmek için geliyoruz. Türkiye’nin en büyük sorularından biri işsizlik. Bu alanda iş verenler klavyeye önem veriyor. Bundan dolayı bu işi yaptığımız zaman çoğu da klavyeye bakıyor. Biz burada f klavye konusu üzerine çalışıyoruz. Türkçe daha yakın olmasından dolayı”

  -KPSS’DEN SONRA BİR YIĞILMA OLUYOR

  KPSS’den sonra bir yığılmanın olduğunu belirten Kursiyerlerden Osman Turan ise “Halk Eğitim Merkezinde f klavye eğitimi alıyoruz. Özellikle KPSS’den sonra önemli bir yığılma oluyor. Yani herkes katiplik, zabitlik sınavlarına hazırlanıyor. Artık küçüklükten herkesin elinin altında bir klavye olmasından dolayı herkes bilgisayarla uğraşıyor. Dolayısıyla bu sınavlarda rakiplerimize fark atabilmek adına bu kursları almamız gerekiyor. Günden güne yazmamız da bir artış oluyor, yazdığımız kelime sayısında” şeklinde konuştu.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz