Kasap Gıda ve Tarım İl Müdürlüğüne İtirafta Bulundu “Eti Ben Sattım ve Geri İade Aldım”

  0
  146

   

  Basın mensuplarıyla bir araya gelen Görkem Mutfak ve Yemekçilik şirketi sahibi Haydar Ülaç, kendilerine et satan kasap’ın eti kendisinin sattığını ve sattığı eti iade aldığını verilen dilekçe ile resmen belgelendiğini söyledi.
  “NUMUNE ALININCA ETİ İADE ETTİK”
  Yaklaşık 10 yıldır yemek sektöründe hizmet verdiklerini belirten işletme sahibi Hayar Ülaç; “Yemek üretim sürecinde ilimiz sebze ve meyveciler sitesinden sebze ve meyvelerimizi aldığımız gibi son üç yıldır müftülük caddesinde hizmet eden Can Et Kasabından (Öz Can Et Kasabı) etimizi temin ediyorduk. Bundan yaklaşık 7 Ay önce işyerimize gelen Gıda ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Can Et kasabından almış olduğumuz Doğranmış Kuşbaşı etimizden numune aldılar. Bu olay üzerine bizde almış olduğumuz o eti kullanmadık ve hemen kasabamıza iade ettik. İşletme sahibi bizlere hayırdır neden iade ediyorsunuz demesi üzerine bizde Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin numune aldıklarını ve etten şüphelendiklerini söyledik ve kendisi hiç itiraz etmeden eti geri iade aldı.
  “KASAP DÜKKANI KAPATTI”
  Yaklaşık 10 gün önce yapılan açıklamada bizden alınan et numunesinin tek tırnaklı hayvana ait olduğu ifade edilmiştir. Allah’a şükürler olsun ki biz o gün o eti yemek yapmadık, kullanmadık ve anında kasaba iade ettik. Zaten Bizim kasaba bizden numune aldılar etinden şüphelendiler dedemiz onu tedirgin etmiş olmalı ki, yaklaşık 3 ay önce dükkanını kapatıp ortadan kayboldu.
  “ALLAH BİZLERE HARAM LOKMAYI NASİP ETMESİN”
  Görkem Mutfak ve Yemekçilik firması olarak 10 Yıl boyunca helalinden kazanma adına mücadelemizi sürdürmekteyiz. Allah bizlere haram lokmayı nasip etmesin. Olayın duyulmasıyla birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğümüze eti hangi kasaptan aldığımız belirttik, faturalarımızı ibraz ettik. Son bir yıl boyunca yaklaşık bu iş yerinden biz 170 Bin Tl tutarında et bedeli ödemişiz. Firma olarak şimdiye kadar dışarıdan, farklı bir yerden et almadık. Firmamız hiçbir şekilde kendi başına kesim yapmamıştır.
  “ŞİRKETİMİZ TEK TARAFLI İNFAZ EDİLMİŞTİR”
  Can Et Kasabı, ilimizin en işlek caddesinde hizmet veren, duvarında vergi levhası, belediyeden almış olduğu işyeri açma ruhsatı ve kasaplar odasına kayıt belgesi olan bir işletmedir. Bizde bunlara güvenerekten buradan alışveriş yaptık. Bizim haricimizde oradan vatandaşlar ve bir çok işletme de et temin etmiştir. Yapılan açıklamada şirketimiz tek taraflı bir şekilde resmen infaz edilmiştir. Konuyla ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze gerekli müracaatları yaptık. Şirket avukatımızda maddi manevi bu konuda olayın takipçisi olacaktır. Ayrıca dönem dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğü tarafından firmamıza gelinmiş hem et, hemde yapmış olduğumuz yemeklerden numuneler alınmıştır. Allah şükür numunelerin tamamı temiz çıkmıştır.
  “İŞYERİMİZ AÇIK, KAÇMADIK VE HİZMETE HAZIRIZ”
  Olayın duyulmasıyla birlikte firmamızı çekemeyenler, asılsız bir şekilde söylemlerde bulundu. Kimileri sözde biz dükkanı kapatıp kaçmışız, kesim yaparken yakalanmışız, bu et yemekte çıkmış, Cezaevine atılmışız. Oysa gördüğünüz üzere biz buradayız, dükkanımız açık, mühürlenmemiş ve her an yemek yapmaya hazır vaziyetteyiz. Sadece manevi olarak bu olay bizleri üzmüştür ve bir müddet ara verdik. Bu süreçte eline bir miktar pişmiş kavurma alan bir vatandaş Tarım il müdürlüğüne gidip bu kavurma Görkem Mutfak’a ait bir et bu eti kontrol edin, bunda da bir şey var mı dediğini öğrendik. Buradan bu arkadaşımıza soruyorum biz 10 gündür yemek yapmıyoruz, yemek yapmadığımız halde böyle bir itamın olmasının sebebi nedir?…İşe bundan da anlaşılacağı üzere konuyu tam anlamadan, bilmeden tek taraflı infaz edilmiş durumdayız.
  “KASAP DİLEKÇE İLE İTİFRAFTA BULUNDU”
  Şirketimize et satan Can Et kasabı sahibi Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne giderek kendi el yazısıyla yazmış olduğu dilekçede, mutfağımızdan numunesi alınan eti kendisinin sattığını ve o eti tekrar iade aldığını, bütün sorumluluğun kendisinde olduğunu beyan etmiştir. Adıyaman kamuoyu bunu iyi bilsin ki dilekçeden de anlaşılacağı üzere biz o eti kullanmadık.
  “KASAPLAR ODASI BAŞKANININ AÇIKLAMASI TALİHSİZ BİR AÇIKLAMADIR”
  Ayrıca geçtiğimiz günlerde Adıyaman Kasaplar Odası Başkanı Nuri Anaç tarafından yapılan açıklamada kasapların hepsinin sanki dört dörtlük olduğunu, mutfakların ise problemli olduğunu ifade etmesi talihsiz bir açıklamamadır. Sayın başkan konuyu iyi anlamadan bir açıklamada bulunmuştur. Ben buradan ona sesleniyorum, elimde faturası, belgesi olan ve bize 3 yıl boyunca et satan Can Et Kasabı kasap değil de neydi? Biz bugün basının huzuruna rahatlıkla çıkabiliyorsak, dükkanımız hala açıksa bu bizim dürüstlüğümüzün bir kanıtıdır. Yoksa bizde o şerefsiz kasap gibi dükkanımızı kapatıp kaçar giderdik. Adıyaman kamuoyu şunu iyi bilsin ki biz boğazımızdan haram lokma geçirmedik, buradan sonra da geçirmeyeceğiz. Kaldığımız yerden faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.
  Mutfağa et satışında bulunan Can Et Market’in dilekçe ile müracaat edip eti kendisinin sattığını ve tekrar eti iade aldığını ifade etmesi şirketin tek taraflı bir şekilde suçlandığı ortaya çıkardığını belirten Şirket Avukatı Erol Dede şirket olarak her türlü yasal haklarını arayacaklarını söyledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz