Kardeş Belediyeden, Adıyaman Belediyesine Teşekkür Ziyareti

  0
  61

  Adıyaman Belediyesiyle kardeş belediye olan Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinden Adıyaman’a teşekkür ziyareti düzenlendi.

  AK Parti Genel Merkezi’nin girişimleri sonucunda kardeş belediye olan Adıyaman Belediyesi ile Diyarbakır’ın Çüngüş Belediyesi bağlarını kuvvetlendiriyor. Daha önce Adıyaman Belediyesinden yapılan desteklere teşekkür etmek amacıyla Adıyaman’ı ziyaret eden Cüngüşlü siyasetçiler, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile bir araya geldiler.

  Adıyaman’a gelen Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, Çüngüş AK Parti Çüngüş İlçe Başkanı Zülfü Hüseyin Uzun ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Yıldırım’ı ağırlayan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ziyarette yaptığı konuşmada, “Bugün kardeş belediyemiz olan Diyarbakır Çüngüş Belediyesinin değerli başkanı Zübeyir Arslanca, ilçe başkanımız ve meclis üyemizle birlikte ziyaretimize geldiler. Bilindiği üzere Adıyaman ile Diyarbakır arasında Nissibi Köprüsü yapıldı ve kısa bir süre öncede hizmete açıldı. Bu köprünün yanına biz de yeni gönül köprüleri kurmak istedik ve bu amaçla Adıyaman Belediyesi ile Çüngüş Belediyesi kardeş belediye oldu. Biz kardeş belediyemizle hem imkanlarımızı, hem tecrübelerimizi paylaşarak bu kardeş halka daha güzel hizmetler etmeye gayret edeceğiz. Belediye başkanımıza, ilçe başkanımıza ve meclis üyemize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Heyet adına konuşan Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca ise yaptığı teşekkür konuşmasında, “Daha önce genel merkezimiz tarafından Adıyaman Belediyesi ile Çüngüş Belediyesi kardeş belediye ilan edilmişti. Kardeş belediye olduktan sonra ilçemizin ekonomik yapısını bizden iyi araştırıp, çeşitli yardımlarda bulunan Adıyaman Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istedik. Bu vesileyle bizi ağırlayan başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

  Adıyaman Belediyesi, Ramazan ayında Cüngüş’e 600 adet yardım kolisi göndermişti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz