Karate Aday Hakem Kursu Sona Erdi

  0
  67

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Karate Federasyon Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Karate Aday Hakem Kursu başarıyla tamamlandı.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda Türkiye Karate Federasyon Başkanlığının 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve üç gün süren “Karate Aday Hakem Kursu” eğitmen MHK Kurul Üyelerinden Canat Tükeri ve Salir Süver nezaretinde 23 kursiyerin katılımıyla verilen eğitim tamamlandı.

  Adıyaman’da her branşta hakem yetiştirebilmek kurslar açıldığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “23 Kursiyerin katıldığı “Karate Aday Hakem Kursu” başarıyla tamamlandı. Açılan kurslarda amacımız spor alanında ihtiyaç duyulan nitelikli hakemler yetiştirerek, spor faaliyetlerinin geniş kitlelere yayılmasını sağlamak. Hakemlik belgesi alanlar bundan sonra yapılan müsabakalar da görev alabilecek. Farklı branşlarda hızla artan sporcu sayıları ilimizde antrenör ve hakem ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Bu eksikleri gidermek amacıyla il müdürlüğü olarak bütün federasyonlarla iletişim içerisindeyiz. ve faaliyet programları kapsamında her yıl hakem ve antrenör kursları açarak ilimizin spor, sporcu ve hakem ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu bağlamda Karate Federasyonumuza desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, kursları başarı ile tamamlayan Karate Aday Hakemlerimizi kutluyorum” dedi.

  Bağcı, Karate Hakem Kursuna katılımlarından dolayı kursiyerlere teşekkür ederek spor yaşamlarında başarılar diledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz