Karapınar Mahalle Sakinlerinden Sağduyu Çağrısı

  0
  524

  Karapınar Mahallesinde oturan bazı mahalle sakinleri mahallelerinde ikinci kez meydana gelen işaretleme olayıyla ilgili sağduyu çağrısında bulunarak, provokasyona dikkat çektiler.

  Geçtiğimiz günlerde Adıyaman Yenimahalle’de 13 ev, 1 araba ve bir aydınlatma lambası direğine çarpı işareti konulmasının ardından, toplumdaki değişik kesimlerden sağduyu çağrısı yapıldı.

  Karapınar Mahallesinde düzenlenen oturma eylemi ve açıklamanın ardından bir araya gelen bazı mahalle sakinlerinden Mahmut Sarıyıldız, Mahmut Ertürk, Mahmut Doymaz, Faik Tepeli, Aysel Doymaz, Mahmut Erkenek, Şeyho Erkenek, Alican Erkenek ve Ali Doymaz ve bazı mahalleli Adıyaman halkının bu tür olaylara prim vermeyeceğini ifade ettiler.

  Mahalle esnaflarından Mahmut Sarıyıldız; “Geçtiğimiz yıl mahallemizde meydana gelen işaretleme olayının bir benzeri maalesef mahallemizde yeniden tekrarlandı. O gün olduğu gibi bugünde mahalle sakinlerimiz ve alevi kardeşlerimiz bu olaya sağduyulu bir şekilde yaklaşmış, bu tür ortalık karıştırıcı olaylara aldırış etmemiştir. Adıyaman ili ülkemize örnek olabilecek illerden birisi. Son yıllarda ülke geneli kentimiz ‘Barış ve Huzur Kenti’ olarak anılmaktadır. Bu durum bizi oldukça huzursuz etti. Bu olay mezheplerden kaynaklanan bir olay değil. Bunu yapan kişi yada kişilerin amacı eminiz ki, bizleri huzursuz etmek. Mezhep konusuna gelince Adıyaman tüm mezheplerle kardeş olan bir yer. Bizlerin herkesle akrabalığı var, Alevisi, Sünnisi, Süryanisi ve başka mezhep mensupları ile bizler sürekli kardeşlik içerisinde yaşadık ve yaşamaya da devam edeceğiz. Kimse bu kardeşliği bozamaz. Bizim tek amacımız bu olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların yakalanması ve neden yaptıklarını söylemeleridir” şeklinde konuştular.karap¦-nar a+ğ¦-klama (5)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz