Kanserli İki Organ Aynı Anda Ameliyat Edildi

  0
  35

  Adıyaman’ın Kahta İlçesinde kanser hastası olan Ramazan Tosun’un kanserli iki organı aynı anda ameliyat edildi.
  Kahta Devlet Hastanesi eş zamanlı iki organdan kanser çıkarılma operasyonu gerçekleştirdi.
  Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Selçuk Arslan, daha önce de birçok doktor tarafından ameliyat edilmeyen bir hastayı ameliyat edip sağlığına kavuşturmuştu. Son operasyon hakkında bilgi veren Op. Dr. Selçuk Arslan, “Hastamızın ince bağırsağında ve kalın bağırsağında eş zamanlı olarak ortaya çıkmış kanser mevcuttu. Kanser dokusu bağırsaklarını tamamı ile tıkadığı için beslenemiyordu ve ileri derece zayıflamıştı. Ameliyatını, ekibimle birlikte 7 gün önce gerçekleştirdik. Yaklaşık olarak 50 santim kalın bağırsak, 60 santim ince bağırsak ve omentum adını verdiğimiz bir iç organı daha çıkardık. Bağırsaklarını yeni yollar oluşturarak yeniden birleştirdik. Karaciğerinde mevcut olan kanser dokusunu temizledik. Ameliyat sonrası bakımında sorun yaşamadık, iki gündür yemeğini yiyor ve büyük abdestini yapıyor. Bugün taburcu edeceğim. İlaveten; bu ameliyatın, eş zamanlı iki organın kanserinin çıkarılması itibari ile Adıyaman ilinde yapılan ilk ameliyat olması muhtemeldir. Bugün patoloji raporunu aldık. Rapora göre çıkardığımız parçaların sınırları temiz. Bunun anlamı; hastamızın karnında artık kanserden eser yok. Kendisi 27 yaşında, 3 çocuk babası, oldukça pozitif bir insan. Bu özelliği sayesinde tedavisinin devamında alacağı onkolojik destekle birlikte ömrünü rahat bir şekilde sürdüreceğini düşünüyorum. Allah onu gençliğine bağışladı. Sonuç olarak vurgulamak isterim ki Kahta Devlet Hastanesi, gerek ameliyathane donanımı gerekse teknik aletler açısından üniversite hastanesi düzeyindedir. Aynı şekilde yaptığımız ameliyatlar da öyle. Bize, bu çalışma ortamını temin eden bakanlığımıza, hastane yöneticimiz Uzm. Dr. İlyas Öner’e, ameliyathane ve serviste birlikte çalıştığımız iş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
  Hastayı ziyaret eden Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Kahta Devlet Hastanesi’nin verdiği hizmetin ve ulaştığı seviyenin takdire şayan olduğunu, hastane yönetiminin ve çalışanların özverili çalışmalarının her geçen gün artmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, “Hastaya acil şifalar ve operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Selçuk Arslan’a başarılarının devamını diliyorum” dedi.
  Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İlyas Öner ise, “Hastanemizin gerek tanısal gerekse de tedavi açısından ulaşmış olduğu seviye bizi sevindirmektedir. Kliniklerimizde kanser dahil bir çok hastalığın tanısı konarak, tedavileri yapılmaktadır. Böylece hastalarımızın başka hastanelere bağımlılığı minimal düzeye inmiştir. Başta Dr. Selçuk Bey’e ve diğer yardımcı sağlık görevlilerine, hastanemizin bugünkü seviyesine ulaşmasında katkısı geçen yetkililere, tüm çalışanlarımıza ve hastanemizin ihtiyaçlarına sürekli katkı sağlayan sayın milletvekilimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz