Kamu Hastaneler Birliğinin Yöneticileri Eğitime Alındı

  0
  208

  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı hastanelerin üst düzey yöneticileri ‘Becerileri Geliştirme’ seminerine katıldı.
  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda Sosyolog-Yazar-Eğitimci Prof. Dr. Yusuf Özkan Özburun tarafından yöneticilere eğitim semineri verildi.
  ‘Becerileri Geliştirme’ semineri kapsamında Prof. Dr. Yusuf Özkan, kurumsal ve kişisel engellerle mücadele, kişisel ve kurumsal yönetim teknikleri, evde ve işte stres yönetimi, zor insanlarla ve çatışmayla mücadele konularını anlattı.
  Özburun, “Üst ve orta düzey yöneticilere 4 günlük eğitimde psikolojik ve sosyolojik, işletme kültürünün de olduğu, özel hayatı ve kurum hayatını gözeten bir eğitim çalışması yapıyoruz. Bunun için kişisel ve kurumsal engellerle mücadele, iletişim, bilgilendirmenin bir tedavi olduğu fikriyle hareket ederek, ona göre iletişim becerileri uyguluyoruz. Stres yönetiminin maddi manevi boyutları ve 10 temel prensibini çalışıyoruz. Zor insanlarla başa çıkma usulleri, negatif çatışmaların pozitife dönüştürmesi gibi konuları pratik yaparak anlatıyoruz” diye konuştu.
  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, toplamda 12 saat süren 4 günlük eğitimde, 36 üst düzey yöneticinin eğitim aldığını belirtti.
  Hüseyin Şen, “Kurumuzda 36 idarecilerin yönetim becerilerini geliştirmek için bu seminerleri düzenliyoruz. İdarecilerimiz iki grup halinde eğitim semineri alıyor. İlimiz hastanelerine yıllık 3,5-4 milyon hasta gelmektedir. Her ay ortalama 400 bin kişi sağlık kuruluşlarına geliyor. Yani her ay Adıyaman’ın tamamını misafir etmekteyiz. Hastaneye gelen insanlar zor anlarında hastaneye geldikleri için stresli olmakta ve bunu yansıtmaktadırlar. Bizlerde bu stresle, zor anlarla mücadeleyle edebilmeleri için bu seminerleri düzenledik. Hasta ve hasta yakınlarının daha kaliteli hizmet almalarını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz