Kaldırımda Yayaların Yürümesi İçin Yer Kalmadı

  0
  109

  Adıyaman Atatürk Bulvarı’nda yayaların yolun karşısına geçmesi için yapılan üst geçitlerin ayaklarının kaldırımları tamamen kapatması nedeniyle yayalar kaldırımı kullanamaz hale geldi.
  Atatürk Bulvarı üzerinde 50. Yıl İlköğretim Okulu, Yeni Adliye Binası ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu önüne Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan üst geçitler ulaşımı olumsuz etkiliyor. Yayalar kaldırımda yürüyemediklerini ifade ederken, yapılan hizmetlerin planlamasının daha iyi olması gerektiğini aktardı.
  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş, bu konuda çok sayıda şikayet geldiğini dile getirdi.
  Abdulkadir Geylani Taş, diğer illerde bu şekilde kaldırımların işgal edilmediğini aktararak yatırımların doğru yerde ve doğru zamanda yapılması gerektiğine işaret etti.
  Taş, “Kaldırımdan yürüyemeyen yaya belki yola inerek, tehlikeli bir şekilde yürüyebilir ancak engelli vatandaşlar burada ne yapacak? Bu konuda vatandaşların çok sayıda şikayeti var. Buraların yeniden düzenlenme imkanı var ise yeniden düzenlensin. Eğer yok ise yeni yapılacak olan üst geçitler bu şekilde olmasın” dedi. AW012429

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz