Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı

  0
  41

  Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, yaz döneminde farklı branşlarda, 5 ile 18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere yönelik yaz spor okulu açıldı.
  Yaz okulu bünyesinde; atletizm, basketbol, karate ve voleybol branşlarında kurslar düzenlendiği öğrenildi. Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, sporu toplum içinde bir alışkanlık haline getirebilmek için çocukları ve gençleri spor yapmaya teşvik ettiklerini söyledi.
  Mustafa Çiçek, sporu sevdirerek sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklar yerine vatanı ve milletini seven hoşgörülü liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş saygılı sporcular yetiştirmek amacında olduklarını ifade etti.
  Mustafa Çiçek açıklamasında, “Bilindiği gibi yaz spor okullarının çocuklarımıza artısı sayılamayacak kadar çoktur. Spor aktiviteleri çocukların birbirleriyle kaynaşmasını, arkadaşlık, dostluk duygularını geliştiriyor. Her şeyden önemlisi burada takım çalışmasını öğreniyor. Tabi ki sporun insanın hem fiziksel, hem ruhsal anlamda çok büyük etkileri var. Biz de bunu çocuklarımıza küçük yaşlarda verelim istiyoruz. Spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturarak uluslararası alanda başarılar elde eden sporcular yetiştirmeye katkıda bulunuyoruz. Yaz Spor Okulları’na 5 ile18 yaş grubundaki kız ve erkek çocuk ve gençler kayıt yaptırabiliyor. Şimdiden voleybola 95, basketbola 98, atletizme 30 ve karate kursuna 25 kişi, toplamda 243 sporcu müracaat etmiş durumda. Kurslara katılacak tüm çocuk ve gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.
  Tamamen ücretsiz olan kurslara kayıt için başvuru formu, iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi verilmesi yeterli olacağı ve başvuruların Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne yapılması gerektiği öğrenildi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz