Kahta’da Öğrencilere Trafik Eğitimi Veriliyor

  0
  41

  Adıyaman’ın Kahta İlçesinde okul öncesi ve ilkokulda okuyan öğrencilere trafik eğitimi veriliyor.
  Kahta İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği’nde görevli Trafik Polisi Mesut Suçaltı tarafından okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere yönelik temel trafik kuralları, sürücülerin, yayaların ve yolcuların uyması gereken kurallar, yaya geçidi ne anlama geldiği, trafik ışıklarında yapılması gerekenleri konuları anlatıldı.
  Haftada üç gün verilen eğitimlerin sonunda bin 800 öğrenciye bilgi verilmesi amaçlanıyor. Toplam 18 okulda verilecek eğitimlere Kubilay İlkokulu ve Hürriyet İlkokulu’nda başlandı.
  Kahta İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Ömer Faruk Boran eğitimlerle ilgili bir açıklama yaptı. Boran açıklamasında, “Öğrenciler polisi yakından tanıma fırsatı bulurken trafik konusunda da bilinçleniyor. Seminerler ilçemizde bulunan bütün okullarda verilecek. Polis arkadaşlarımız yaya güvenliği, bisiklet güvenliği, okul güvenliği ve emniyet kemerinin önemi hakkında bilgi veriyor. Temennimiz hedeflediğimiz sonucu elde ederek çocuklarımızı korumaktır” şeklinde konuştu.
  Kahta Hürriyet İlkokulu’ndaki seminere katılan öğrenciler trafik konusunda merak ettikleri soruları polis memurlarına sordu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz