Kahta’da Öğrenciler Harçlıklarını Suriye’ye Gönderdi

  0
  76

  Kahta ilçesinde öğrenciler, Suriye’deki savaşta mağdur olan öğrenciler için topladıkları 1 günlük harçlıkları ile un alıp Suriye’ye gönderdi.

  Öğrenciler 1 günlük harçlıkları ile topladıkları 240 TL ile, değdirmenden 4 torba un alıp 100. Yıl Parkındaki yardım çadırına teslim etti.
  Okul Müdürü Fahri Doğan, yaptığı açıklamada, “ Dünyada dil, din, ırk ayırımı yapmadan herkesin zor durumlarda birbirine destek olması gerektiğini belirterek, “ Öğrencilerimiz haberlerde ve öğretmenlerinden Suriye’deki çocukların kötü şartlarda olduklarını öğreniyorlar. Bunun için aralarında toplanarak okulda yardım kampanyası başlattı. Öğretmenlerimiz de kampanyaya destek verdi. Öğrencilerimiz 1 günlük harçlıklarından kırparak 240 TL para topladılar. Topladıkları para ile değirmenden 4 torba un alıp yardım çadırına teslim ettiler. Bu konuda öncelikle rehber öğretmenimiz Gülhan Telci başta olmak üzere Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
  Öğrenciler ise Suriye’de çocukların zor durumda olduğunu öğretmenlerinden ve haberlerden öğrendiklerini anlatarak, “Okulda 1 günlük yardım kampanyası başlattık. Sağ olsun bütün arkadaşlarımız ilgi gösterdi. Orada kardeşlerimiz soğukta titreyip yiyecek ekmek bulamazken biz burada rahatlık içerisinde oturamayız. Topladığımız paralarla aldığımız 4 torba unu Suriye’ye göndermek üzere yardım çadırına teslim ettik. Keşke elimizden daha fazlası gelseydi” diyerek konuştular.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz