Kahta’da Engelliler Kaymakamla Görüşüp Taleplerini İletti

  0
  57

  Adıyaman’ın Kahta ilçesinde, Engelliler Derneği üyeleri Kaymakam Metin Esen ile görüşerek çeşitli taleplerde bulundular.
  Kahta Kaymakamlığı bahçesinde toplanan engellilerin yanına gelen Kaymakam Metin Esen talepleri dinledi. Kahta’da şartlarının çok kötü olduğunu söyleyen engelliler, Kaymakamdan destek beklediklerini dile getirdiler.
  Kahta Kaymakamlığına gitmeden önce İbni Mirza parkında toplanan engellilerden Ramazan Eroğlu yaptığı konuşmada, devletten yardım istediklerini söyleyerek, “Biz devletimizden razıyız ama Başbakan her zaman engelliler için bir çok şey yapıyoruz der ama biz burada bir şey göremiyoruz. Hastanede, belediyede o kadar çalışan var ama aralarında bir tane engelli yok. Orada çalışmak bizim de hakkımız. Ben bir şey alamıyorum. Engelli maaşı da alamıyorum. Hiçbir şeyim yok. Beni oradan oraya yolluyorlar. Orada çalışanı da çıkarttılar. Başbakan her gün ben bu imkanı engellime veriyorum diyor ama biz herhangi bir imkan göremiyoruz. Yanlarına gittiğimizde tamam diyorlar ama işimizi yapmıyorlar” şeklinde konuştu.
  Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan ise, Kahta Kaymakamı Metin Esen’e taleplerini iletip bir plaket takdim etmek için ziyarete gideceklerini ifade etti. Kahta Kaymakamlığı bahçesine geçen engellilerin yanına gelen Kaymakam Esen, engellileri dinledikten sonra sıkıntılarını çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
  Ziyaret Kahmakam Metin Esen’e plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz