Kahta’da AKEDAŞ’ın Uygulamaları Vatandaşı İsyan Ettirdi

  0
  117

  Kahta İlçesinde AKEDAŞ’ın keyfiyetine göre sık sık kesilen elektriklerin verdiği büyük zarar, vatandaşların elektrik dağıtım şirketi olan AKEDAŞ’a isyan etmesine neden oldu.

  İlçede zaman zaman haber verilmeden aniden kesilen elektrikler, elektrikli ev aletlerinin yanmasına neden oluyor. Öte yandan ilçedeki tekstil atölyelerindeki binlerce çalışanın elindeki işler yarım kalıyor, devlet dairelerinde işlemler yapılamıyor. Elektrik ile iş yapan tüm esnafların işleri olduğu yerde duruyor.

  Durumu tepki gösteren vatandaşlar, “AKEDAŞ yaklaşık 4 yıldan beri Kahta’ya iyi bir hizmet vermiyor ama paraya iş geldiğinde her dediğini yapabiliyor. Keyfiyetine göre elektrik kapatan ve açan AKEDAŞ, elektrik faturasını 1 gün geciktiren abonelere anında elektrik kesme ihbarnamesi gönderiyor. 3 gün içerisinde faturasını ödeyemeyen abonenin ise hiç gözyaşına bakmadan elektriğini kesiyor. Elektriksiz yaşayamayan vatandaşlar aynı gün fatura parasını ödedikleri halde AKEDAŞ Kahtalı vatandaştan Türkiye’nin en yüksek elektrik açma- kapatma parasını almaktan geri kalmıyor” dediler.

  AKEDAŞ’ın keyfi elektrik kesintilerine ve uygulamaların isyan eden vatandaşlar, birilerinin bu haksızlıklara dur demesi gerektiğini kaydederek, şöyle konuştular:

  “ Devlet TEDAŞ’ı özelleştirmeyle büyük bir hata yaptı. Elektriğimiz özel firmaya devredildi. Özel firma hizmet verme yerine nasıl çok para kazanacağının peşine düşmüş. Vatandaşlar adeta haraca bağlanmış. Belediye anonslarında sık sık bakım ve onarım çalışmaları nedeni ile bakım çalışması yapılacaktır anonsları yapılıyor. Elektrikler sık sık kesiliyor fakat bitmeyen bu bakım ve onarım çalışmaları yıl boyunca devam ettiği halde herhangi bir iyileştirme yapılmıyor. Yetkililerden elektrik kesintilerine bir an önce son verilmesini, elektrik açma- kapatma ücretlerinin düşürülmesini ve keyfi uygulamalara son verilmesini bekliyoruz”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz