Kahta’da 2 AB Projesi Kabul Edildi

  0
  98

  Kahta Kaymakamlığı tarafından sunulan 2 Avrupa Birliği (AB) projesinin kabul edildiği bildirildi.

  Erasmus+ Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği 2016 yılı okul eğitimi personel hareketliliği kapsamında Kahta Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe okulu tarafından hazırlanan “Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar” projesi ile Kahta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Turizm Sektörüne Avrupa Yansımaları” adlı proje Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

   

  Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bundan sonraki süreçte ilçenin, ilin ve ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında, projelerin önemine dikkat çekti.

   

  İlçedeki tüm kurumlar tarafından bu yıl olduğu gibi bundan böyle de ilçe için önemli ve gerekli alanlarda projeler hazırlanarak hayata konulacağını belirten Kaymakam Kaya, kabu edilen projeleri hazırlayan okullar ile proje hazırlama konusunda gerekli desteği veren Kaymakamlık Proje Koordinasyon Merkezi görevlilerine teşekkür etti.

   

  Kaymakam Kaya, proje hazırlayıp yeterli puanı alamayan tüm birimlerin daha iyi projeler hazırlamak üzere istekli ve azimli olmalarını istedi. Ulusal Ajans tarafından açıklanan kabul listesinde yer alan 81 proje arasına giren “Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar” projesi ile Kahta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Turizm Sektörüne Avrupa Yansımaları” iki proje Adıyaman İl genelinde başvuru yapılan projeler içinde kabul edilen 5 proje arasına girdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz