Kahta Otogarı Nakliye Şirketine Döndü

  0
  73

  Şehirlerarası hizmet veren Kahta Otobüs Terminalinin önü nakliye şirketlerine döndü.

  Başta İstanbul olmak üzere Adana, Mersin, Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Rize, Batman ve Batum gibi şehirlere otobüs seferlerinin yapıldığı otogarda, otobüslerin bagajlarına doldurulan çeşitli yiyecek maddeleri il dışına gönderiliyor.

  Otobüslerin kalkış saatlerinde otogar bir nakliye şirketinin önüne benziyor.

  Kahta, Gerger, Sincik ve Samsatlı vatandaşlar, il dışındaki yakınlarına hayvan ürünlerinden, sebze, meyveye kadar kolilerle yolcu otobüslerinin bagajlarına doldurarak gönderiyor.

  – YOLCULAR ŞİKAYETÇİ
  Kahta’dan il dışına seyahat eden yolcular otobüs bagajlarının tıka basa doldurulmasından şikayetçi olduklarını belirttiler.

  Yolcular, “Otobüslerin bagaj kısımlarını nakliye tırları gibi bulgur, mercimek, biber, pekmez ve diğer yiyecek maddeleri ile tıka basa dolduruluyor. Otobüsler bagaj ağırlıklarının üzerinde yük alıyor. Yolcu otobüslerinin bu kadar yük alması çok sakıncalıdır. Ağırlaşan otobüste korku ile biniyoruz. Otobüslerin bu kadar tonajlarını aşması tehlike saçıyor. Yolcu otobüsleri nakliye tırlarına dönüyor. Yolcu olarak el bagajımızı koyacak yer bulamıyoruz. Buna bir önlem alınmasını bekliyoruz” diye dert yandılar.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz