Kadın Adaylar Tanıtıldı

  0
  76

  30 Mart yerel seçimlerinde aday olan bayanlar, düzenlenen toplantıyla basın mensuplarına tanıtıldı.
  Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Adıyaman İl Kadın Platformu tarafından düzenlenen toplantı ile muhtar, belediye meclisi, il genel meclisinin kadın adayları tanıtıldı. Adıyaman’da 10 mahalle muhtarı, AK Parti’den 6 belediye meclis üyesi adayı, CHP’den 2 belediye meclis üyesi adayı, MHP’den 3 belediye meclis üyesi adayı, BDP’den 1 il genel meclis üyesi adayı, 7 belediye meclis üyesi adayı bulunuyor. Düzenlen toplantı ile kadın adaylar tanıtıldı.
  İl Kadın Platformu adına açıklama bulunan Sevgi Binbir, kadın adayların temsil oranlarının çok düşük olduğunu ancak nüfusun kadınların yüzde 51’ini oluşturduğunu ifade etti.
  Erkek egemen bir siyasal hayat nedeniyle karar alma ve yönetim mekanizmalarında kadınların erkeklerle eşit oranda temsil edilmesinin önünün kapatıldığını kaydeden Sevgi Binbir, “Bu nedenle kadınların talepleri, gereksinimleri yeterince duyulmuyor. Karar alma ve yönetim mekanizmalarında kadınların erkeklerle eşit oranda yer alması kadınlar için olmazsa olmaz bir gerekliliktir” dedi.
  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş ise tören sonunda konuşarak, kadınların siyasette AK Parti ile daha fazla söz sahibi olduğunu vurguladı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz