Kaçak Tütüne İlgi Artıyor

  0
  148

  Adıyaman’da sigara tiryakilerinin yayın olduğu kentte, kaçak tütün rağbet görüyor.

  Adıyaman’ın tütünü meşhur olmasıyla birlikte ilde bir çok alanda tütünler Türkiye’nin tüm illerine gönderiliyor.

  8 farklı tütün çeşidi bulunan Adıyaman’da her fiyattan tütün, damak tadına göre alıcı buluyor.

  Sigara tiryakileri hazır sigaranın fiyatlarının pahalı olması sigara tiryakilerini tütüne yöneltti.

  Kentin bir çok noktasında kaçak tütün olarak adlandırılan Çelikhan, Sincik gibi ilçelerin tütünleri ilk tercih sırasında yer alıyor.

  Bir paket sigara fiyatına 30 gram tütün gelirken, vatandaşların tercih etmesindeki ayrı bir neden ise hazır sigaraların içerisine ne konulduğunun bilinmemesi oluyor.

  Tütün satıcıları yaptıkları açıklamada, şunları kaydettiler:

  ““Biliyorsunuz Adıyaman’ın tütünü meşhur fakat sattığımız tütünlerin satış oranı ile ekim oranı sınırlıdır. Bizler buradan İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya gibi illere gönderiyoruz. Vatandaşlarımızın Adıyaman tütününü tercih etmelerindeki neden şudur, bizim tütünlerimiz ilaçsızdır ve aynı zamanda katkısızdır. Tabi biz bunları kendimiz kıyarak buraya getiriyoruz, hiçbir fabrikasyon işleminden geçmeden yapıyoruz. Evet tütün sağlıklı bir şey değil ama tiryakisi olmak ve bunu içmesi gereken kişiler ise hiç değilse zehirin biraz iyisi olması düşüncesindeler. Biz buradan vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Öncelikle sigara içmek zararlıdır, fakat içmek isteyene de mani olamıyoruz. Bu yüzden hiç değilse sigara içecekler ise kaçak tütünden şaşmamalarını istiyoruz. Hazırladığımız tütünler kendi yöremizin ve ayrıca içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmuyor”
  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz