Jandarma’nın 175 Yıllık Gururu

  0
  45

  1839 yılında kurulan Jandarma Teşkilatı Kuruluşunun 175.Yılını TPAO Kültür Merkezinde düzenlediği törenle coşkuyla kutladı.

  Törenin yapılacağı TPAO Kültür Merkezi Salonu girişinde davetlileri tam donanımlı seçkin Jandarma Komando Birliği karşıladı.

  Düzenlenen törene Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Levent Öztin, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, köy korucuları ile Jandarma Personeli eş ve çocukları katıldı.

  Vatan uğruna hayatın feda eden şehitler ile Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Jandarma Binbaşı Gurbet Keskin,   Jandarma teşkilatının 175 yıllık tarihi ve dünyadaki Jandarma benzeri askeri statülü kolluk teşkilatı hakkında bir sunum yaptı. Ardından Jandarma Astsubay Üst Çavuş Emsal Salgıç tarafından Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük’ün yayınladığı kutlama mesajları okundu.

  Mensubu olmakla her zaman büyük onur duyduğumuz, kurulduğu günden bugüne yüce milletimize ve güzel vatanımıza sadakatle hizmet eden Jandarma Teşkilatının 175’nci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, “175 yıllık köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığı milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan güven ve saygı bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Türk Milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında ülkemizin her noktasında, gece-gündüz demeden, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Yurdumuzun her köşesinde halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetlerinin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma, Atatürk İlke ve İnkılâplarının yol göstericiliğinde hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş, modern teknolojinin bütün imkanlarını etkinlikle kullanabilen, milli, ahlaki ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir”dedi.

  Konuşmaların ardından 175. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

  TPAO’da düzenlenen program, Jandarmanın Kuruluşunun 175. yılı etkinlikleri kapsamında emekliye ayrılan Geçici Köy Korucularına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve İl Protokolü tarafından Hizmet Anısı Belgeleri verilmesi ve Jandarma’nın Kuruluşunun 175. yılı anısına hazırlanan resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

  jandarma_175_yil_1

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz